Kényelmesen is lehet ügyet intézni.
Szerencsés esetben az idei kötelező kampányban minden autós talált magának kedvező biztosítást. Ennek birtokában nagyobb biztonságban autózhatunk. De mit kell tennünk akkor, ha mégis baj történik?
Károkozásnál nagyon fontos, hogy a baleseti bejelentőt, közismertebb nevén a kék-sárga ynomtatványt pontosan és részletesen töltsük ki - ajánlja Szombat Tamás, a Magyar Biztosítók Szövetsége Gépjármű tagozatának elnöke. Rendőrt hívni alap esetben nem szükséges. Ám ha személyi sérülés történt, vagy ha harmadik féllnek is keletkezett kára ( például megsérült a jelzőlámpa, összetört a közlekedési tábla stb.) arról mindenképpen értesíteni kell a rendőrséget.
Abban az esetben is érdemes lehet bevonni a hatóságokat, ha a felelősség elismerésével kapcsolatban nem jutunk dűlőre. Itt érdemes kiemelni, hogy a rendőri intézkedés minden esetben eljárást von maga után, ami jókora plusz költséget jelent a vétkes félnek. Azt sem árt tudni, hogy amennyiben értesítettük a hatóságot, mindenképp meg kell várni a helyszínelőket, s ez akár hosszú órákig is eltarthat.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 15 millió forintot, 20 éves futamidőre, már 6 százalékos THM-el, és havi 106 085 forintos törlesztővel fel lehet venni a Raiffeisen Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,42% a THM; a K&H Banknál 6,43%; az Erste Banknál 6,67%, a MagNet Banknál pedig 6,8%; míg az UniCredit Banknál 6,9%-os THM-mel kalkulálhatunk. Érdemes még megnézni a Sopron Bank, a Takarékbank, és természetesen a többi magyar hitelintézet konstrukcióját is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A bejelentő helyes kitöltése a lelke az egész folyamatnak, ugyanis, ha rosszul töltjük ki, akkor nem sok jóra (és pénzre) számíthatunk a biztosító részéről. Nagyon fontos például tisztázni, hogy ki a baleset okozója, illetve ki a vétlen károsult. Szintén elengedhetetlen, hogy mindkét jármű vezetője az aláírásával igazolja a kitöltött betéti lapon szereplő adatok valódiságát, s ne feledkezzünk meg az esetleges tanúk nevének és lakcímének feltüntetéséről se. Ezt követően az érintettek a bejelentő egy példányát vegyék magukhoz.
A baleseti bejelentőlappal mind a károsultnak, mind a károkozónak jelentkeznie kell a saját biztosítójánál. A károkozónak 5 nap áll a rendelkezésére, hogy a felelősségbiztosítását gondozó társaságnál bejelentése a káreseményt. Ha van Casco kötvényed, saját károd ezen keresztül térítik meg. A károsult személynek 30 napja van arra, hogy a károkozó biztosítójánál a saját kárigényét bejelentse. A károkozást a baleseti bejelentő lap személyes leadásával, vagy elektronikus (telefax, e-mail) és postai úton történő megküldésével jelenthetjük biztosítónk felé. Ha a károkozó külföldi állampolgár volt, a kárt a Mabisz bármelyik tagbiztosítójánál bejelentheted. Ebben az esetben fontos feljegyezni a károkozó külföldi felelősségbiztosítójának nevét, a birtokában lévő zöldkártya számát és érvényességi idejét is.
-
Indul a szezon! Mire figyelj, ha most vásárolsz kerti bútort?
Az XXXLutz szakértői szerint folyamatosan nő az érdeklődés a kerti termékek iránt.
- Volodimir Zelenszkij: ez nem volt korrekt Emmanuel Macrontól
- Elmondták a fehéroroszok, mennyibe kerülnek nekik a szankciók
- Soha nem történt még ilyen a mobiljátékok piacán
- Miniszterelnököt választ ma az Országgyűlés – élőben az InfoRádióban és az Infostarton
- A presszókávé növeli a koleszterinszintet – de csak az egyik nem esetében
- Hosszú heteket késhetnek az Apple Macbookjai
Sustainable World 2022
Portfolio Digital Transformation 2022
Külföldi piacra lépés 2022


