Az országgyűlésnek két héttel ezelőtt benyújtott törvénytervezet szerint a járadékszolgáltatások esetén a pénztártagok nagyon szigorú korlátozásokkal nézhetnek szembe, a tagoknak gyakorlatilag nincsen választási lehetőségük, egyedül az életjáradékkal kell beérniük. Nem kell messzire menni ellenpéldáért, az önkéntes pénztárak ugyanis jóval szélesebb palettát tesznek elérhetővé, az egyösszegű kivételtől kezdve egészen a banktechnikai járadékig mindent megtalálunk, sőt vegyes kifizetések is kérhetők. Az új szabályozás tehát a második pillér éppen épülő renoméja alatt vágja a fát, miközben még az is borzolhatja a kedélyünket, hogy meglehetősen drágán lehet majd hozzájutni az első időkben a nyugdíjunkhoz. Jó példa erre, hogy míg az átváltási plafon 5 százaléknál van meghúzva, addig már most is találhatunk olyan önkéntes pénztárat, ami fele ennyiért vállalja a járadék kifizetését.
Évek óta birkóztak a szereplők az intézményi és járadékszolgáltatás feltételeinek kidolgozásával, a törvénytervezet tartalma viszont nem érhetett minket meglepetésként, hiszen annak fő vonalairól szakmai körökben már többször is szó esett. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a kialakult helyzet paradicsomi lenne, azért sem, mivel a felhasználók, a leendő nyugdíjasok számára nem lesz gördülékeny az átállás. Az első években nyugdíjba lépőket biztosan fájdalmas veszteség éri (a később nyugdíjba vonulókkal összehasonlítva), hiszen egyszerűen drágábban fogják megkapni a járandóságukat.
A következőkben megpróbáljuk bemutatni a törvénytervezet buktatóit, eközben pedig nem feledkezhetünk meg az egyes járadéktermékek tárgyalásától, amivel reményeink szerint el lehet majd kerülni több félreértést is. A felhalmozási szakasz mondani sem kell, hogy mennyire fontos, azonban most a pénz átváltására helyezzük a hangsúlyt, illetve arra, hogy a legközelebbi rokonnal, az önkéntes pénztárakkal összehasonlítva milyen korlátokkal találhatja szembe magát az óvatlan nyugdíjas.

A zárkózott kamaszok ventilációjában segíthet egy, a mentális jóllétet támogató új hazai mobilapp, a Healmindset, amelyben a felhasználók chaten, anonim módon kaphatna támogatást.
Bár a 20 ezer magyar méhész 1,2 millió méhcsaládja évente 25 ezer tonna mézet termel, Magyarországon az egy főre jutó mézfogyasztás mindössze 1 kg/év.
Újabb gasztronómiai témájú sikersztori a Brancsnál: közösségi előfinanszírozásból nyithatja meg főzelékbárját az ötletgazda Szatmári Ferenc, azaz Főzelékes Feri.
Október a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar, azaz az ADHD rendellenesség tudatosításának hónapja, amiben Magyarországon az iskoláskorú gyerekek 8-10 százaléka érintett.
-
Új trendek a csapatépítésben, egyre messzebb utaznak a cégek
A rendezvénypiac aktuális helyzetéről Vígh-Guttmann Barbarát, az Adventor Hotel Kft. értékesítési vezetőjét kérdeztük.
-
Egyre többen keresik a Dunához közeli lakásokat
Elindult az értékesítés a Waterside Residence-nél: a nagyobb alapterület a népszerűbb.
-
Alacsonyabb árak jönnek a nyugdíjasoknak több Lidl-terméknél is
A vevőknek igazolniuk kell az életkorukat is: mutatjuk a részleteket.
-
Töretlen az érdeklődés a babaváró hitel iránt az MBH Banknál (x)
Az idei évben még a megszokott feltételekkel igényelhetik a családalapító házaspárok a kamattámogatott hitelt, jövő évtől azonban változnak a feltételek.
-
Cloud Computing Gyorstalpaló – Bevezetés a SaaS, PaaS és IaaS világába (x)
A technológiai fejlődés révén a felhő mára szinte mindenütt jelen van – még ha nem is vesszük észre.
- "Sorsdöntő választási év" előtt a romániai magyarság
- Érkeznek a nyilatkozatok - Dibusz Dénes: nem lenne meglepetés a továbbjutásunk
- Iparművészeti kincses vásár nyílt a Várkert Bazárban
- Palesztin elnök: vizsgálja ki a Nemzetközi Büntetőbíróság, mit csinál most Izrael!
- Palesztinpárti kinyilatkoztatást tett az amerikai alelnök
- Euro 2024: Németország, Skócia és Svájc az ellenfél
Agrárszektor Konferencia 2023
Sustainable World 2023
Mi lesz veled magyar élelmiszer?


