Több népszerű üdítőnél is jóval olcsóbban szerezhetjük most be a régen elképesztően népszerű terméket a Lidl-ben.

Újra felütötte a fejét a könnyű, de természetesen törvényellenes lehúzási módszer Budapesten. A bűnözők viszont megunták, hogy pár forint apróért piszkolják be a kezüket: már a BKK automaták bankjegykiadóit tömítik el különféle utcai szeméttel, várva arra, hogy több ezer forint üsse a markukat - illegálisan. Hol a legnagyobb a veszélye annak, hogy így járjunk?
Immár tíz éve, hogy az alapos ráncfelvarrást és újragondolást követően teljesen új és modern jegy- és bérletkiadó automatákat telepített Budapest forgalmas csomópontjaira a Budapesti Közlekedési Központ (BKK). Azt is nyugodtan lehet mondani, hogy ezek az automaták a kényelmi funkcióik miatt hamar népszerűvé is váltak: mivel számos termék könnyen és gyorsan megvásárolható belőle, az utasok kimondottan sokat használják. Ma már pedig internetes alkalmazáson is vehetünk jegyeket és bérleteket, szóval az utazás terén kimondottan kényelmesek a magyarok.
Csakhogy az automatáknál már a kezdet kezdetén felmerült egy probléma, amire mintha nem lettek volna felkészülve: nevezetesen az, hogy különböző lumpen elemek gyakran eltömítették a pénzvisszaadó nyílásokat, így az utasok sokszor nem kapták vissza azt a pár forint aprót, ami a tranzakció után járt volna. Erre a nem új, de most ismét felbukkanni látszó módszerre hívja fel a figyelmet egy magyar tiktokker az alábbi videóban - ami, mint láthatjuk, már sokkal nagyobb gondra hívta fel a figyelmet.
Watch on TikTok
A fenti videón jól látszik, hogy egy kisebb papírdarabor tömtek be a pénzvisszaadó nyílásba, mégpedig a papírpénzeknél.
Ez pedig azt a célt szolgálja, hogy a vásárló ne kapja vissza a neki járó papírpénzt, akkor, ha nem a pontos összeggel fizetett.
Sokan egy évtizede, amikor az aprót néha nem kapták vissza, persze sokszor legyintettek 10-20, de talán még száz forintra is, vagy annyira sietnek, hogy nincs idejük reklamálni, bejelenteni. A könnyű pénzre vágyók pedig ezután csak eltávolítják a "dugaszt", és esetenként akár több száz vagy több ezer forint is lehet a jutalmuk a "munkáért". A videóban azonban az látszik, hogy ezúttal a tolvajok nem az apróra mennek, hanem a papírpénzes nyílásba tesznek akadályt - vagyis ha eleget várnak, sok ezer forintot is összeszedhetnek.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
A videó alatti kommentekben persze többen is feltették azt a kérdést, hogy ha egyszer az automatánál lehet bankkártyával is fizetni, akkor miért tennénk készpénzzel? A bankkártyás vásárlást legfeljebb a rendszer visszadobja bizonyos alkalmakkor, attól azonban legalább biztosan nem kell tartani, hogy tolvajoké lesz a visszajáró pénz - ami ugyebár nincs is ebben az esetben, hiszen egy elektronikus tranzakciónál forintra annyi pénzt fizetünk kártyával, mint amibe a termék kerül. A kommentek alapján a videó egyébként a budapesti Széll Kálmán téren készült, de többen megjegyezték, hogy Kelenföldön vagy más forgalmas csomópontos is tapasztaltak már ilyesfajta eltömítést.
Korábban a Pénzcentrum már írt arról, hogy gond van az automatákkal, és akkor tanácsokat is adtunk arra vonatkozólag, hogy mit kell tenni az aprópénzzel:
- Dörzsöljük a pénzérmét (pl. az erre a célra szolgáló fémlapon)
- Tartsuk melegen, vagy melegítsük fel a nálunk lévő hideg érméket
- Akár az is bejöhet, ha erőből földhöz vágjuk az érmét
- Figyeljünk arra, hogy a nálunk lévő érme ne legyen koszos vagy ragadós
címlapkép: MTVA/Bizományosi - Róka László
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


