Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben péntek estére a reggeli szintekhez képest.
Tönkreteheti a magyarok nyaralását az inflációs horror: így foglal most szállást, aki jót akar
A rekordmértékű infláció éppen akkor üti a magyarokat, amikor a legjobban fáj, a nyaralási szezon előtt. De vajon mik az utazni vágyó magyarok kilátásai és érdemes-e várni útiterveinkkel a forint értékének javulásáig? A Fókusz riportja ennek járt utána.
Hol vannak már azok az idők, amikor a forint-euró árfolyam történelmi mélypontját a 300 forintos lélektani határ jelentette. A 400 az új 300. A közvetlenül foglalt szálláshelyek ára euróban – vagy az adott ország devizájában – van megadva, így ennek ára értelemszerűen nem nő, a forint gyengülése miatt mégis többe kerül a magyar vendégeknek.
Márpedig nem könnyű most forintnak lenni. A mostani 400-as árfolyammal szemben február 14-én még csak 357, éppen 1 évvel ezelőtt pedig csak alig több, mint 350 forintot kellett fizetni egy euróért. Ha egy 4 fős család július közepére például 1540 euróért foglal szállást, az a hétfői átlag középárfolyamon számolva több mint 610 ezer forintba kerül, egy évvel ezelőtti árfolyamon számolva viszont 60 ezerrel kevesebb. De vajon érdemes várni, reménykedve abban, hogy észhez tér a forint, vagy jobb minél hamarabb lefoglalni a szállást? Bakó Balázs, a Magyar Utazási Irodák szóvivője nem várna.
Én mindenképpen azt mondom, hogy mielőbb foglaljanak. Mielőbb. Már csak azért is, mert itt függetlenül az árfolyamingadozásoktól a helyek nagyon fogynak. Úgyhogy, aki külföldre szeretne menni, az mindenképpen mielőbb, tehát már az elkövetkezendő 1-2 hétben nézzen utána, járjon utána, foglaljon
– mondta a Fókusznak.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 18 990 380 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 139 249 forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál szintén 6,54% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál 6,89%, az OTP Banknál pedig 7,84%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
A filmvilág szerelmeseinek nyújt különleges szórakozást egy új társasjáték, amely egyszerre teszteli a filmismereteket és teremt gyorsan oldott légkört baráti összejöveteleken.
Az idén októberben harmadszorra elinduló Launchpad programról Kövesdi Gáborral, a Brancsközösség alapítójával beszélgettünk.
Van, aki meztelenül, törölközőbe csavarva kényelmetlenül érzi magát, míg szintetikus anyagból készült fürdőruhában beülni a gőzbe több okból sem szerencsés.
-
Új vásárlók a magyar drogériákban: így változott meg a piac
A drogérialáncok nem csak hazánkban, Európa többi országában is dinamikusabban fejlődnek, mint a többi lánc.
-
Rohamosan csökken a hazai borfogyasztás, de a szakértőknek van megoldásuk a helyzetre
A klímaváltozás sem könnyíti meg a borászatok dolgát.