A fővárosok közül Európában Zágráb, Ljubljana és Prága a leginkább biztonságos éjjel, Budapest a középmezőnyben van.
Akár 600 ezer forintot is bukhatunk, ha nem figyelünk oda a CSOK igénylésekor a határidőkre, de ezekkel a trükkökkel nem kell százezreket feleslegesen kifizetnünk.
A Családok Otthonteremtési Kedvezménye (CSOK) még alig fél éve igényelhető, így a részletes szabályai még nem épültek be a köztudatba. A lakás bővítésekor és építkezéskor a költségek 25 százalékáról számlát kell benyújtanunk, ami persze lehet az alapanyagokról kapott számla is. Azt sem szabad elfelejteni, hogy több olyan költség is felmerülhet ilyenkor, amit akár duplán is kifizethetünk, ha nem figyelünk oda. Erről beszélt az RTL Klub reggeli műsorában szerkesztőnk, Ráski Péter, a felvételt itt nézheted meg:
Fontos tehát, hogy tájékozódjunk a bankunknál (vagy akár több banknál is) arról, hogy milyen dokumentumokat kell beszerenünk az igényléshez és milyen határidőket kell betartanunk a papírok leadásánál. Erről részletesebben korábbi cikkünkben is olvashatsz.

Kilátástalan helyzetben rengeteg magyar: hiába az Otthon Start, CSOK, nekik sosem lesz saját lakásuk
A GKI friss elemzése szerint a hazai lakásárrobbanás jelentős része az elmúlt két évre koncentrálódott.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


