A Pepco németországi leányvállalata fizetésképtelenné vált, ami akár több tucat üzlet bezárását és mintegy 500 munkavállaló elbocsátását eredményezheti.

Az európai gazdaság lassulásának köszönhetően számos vállalat kényszerül létszámstop bevezetésére vagy alkalmazottai elbocsátására az egész kontinensen. A megemelkedett infláció, illetve az ukrajnai háború hatásai több szektort is érintenek - számolt be róla a Reuters.
Európa-szerte jelentős mértékű leépítésekre kényszerülnek még a legnagyobb vállalatok is: a gazdaság lassulása több szektort érint. Szektoronként – többek között - a következő vállalatok terveznek nagyobb leépítéseket, amelyek akár több ezer alkalmazott elbocsátásával járhatnak együtt.
- A pénzügyi szektorban a brit TSB bank 250 munkahely megszüntetését tervezi.
- Az iparban a lengyel PKP CARGO bejelentette, hogy elbocsátja dolgozói 30%-át, míg a német ThyssenKrupp 450 alkalmazottól válik meg anyagkereskedelmi részlegén.
- A kiskereskedelemben a francia Casino szupermarketlánc akár 3267 pozíciót is megszüntethet, a Dyson porszívógyártó pedig 1000 munkahelyet szüntet meg Nagy-Britanniában.
- A fogyasztási cikkeket gyártó Unilever azt tervezi, hogy 2025 végéig irodai alkalmazottainak a számát az egyharmadára csökkenti.
- A távközlési szektorban is jelentős leépítések várhatók: a svéd Telia 3000 munkahely megszüntetését tervezi 2024-ig, a Vodafone spanyolországi egysége pedig dolgozóinak több mint az egyharmadát, akár 1200 főt is elbocsáthatja.
- A gyógyszeriparban a Bayer, az Indivior és a Novartis is jelentős létszámcsökkentést jelentett be.
- Az energiaszektorban a Shell 20%-kal tervezi csökkenteni az olaj- és gázkutatásban alkalmazott dolgozói számát.
- A Deutsche Bahn német vasúttársaság 30 000 munkahely beszüntetését, azaz a személyzet 9%-ának a leépítését tervezi.
- A Siemens Gamesa szélturbina részleg 4100 munkahely megszüntetését jelentette be.

Régen látott munkaerőpiaci válság körvonalazódik: egyre több magyar retteghet a kirúgástól 2025-ben?
Miközben a munkaerőpiac első ránézésre stabilnak tűnhet, a felszín alatt komoly átrendeződés zajlik, erre pedig jobb felkészülni.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


