mature woman looking at a brand new bath tub

Tömeges elbocsájtásról döntött a magyar gyár: százak kerülnek utcára a vidéki városban

MTI
2022. július 21. 20:52

A magyar jakuzzi- és medencegyártó Wellis Magyarország Zrt. az ukrajnai háború, az energiaválság és a globális gazdasági nehézségek hatásai miatt átszervezést hajt végre, ennek részeként a dabasi üzeméből 300 dolgozót bocsátanak el - közölte a vállalat a tőzsde honlapján csütörtökön.  

A tájékoztatás szerint a dabasi üzemben leépítik a medencegyártás egy részét, ezért küldik el a dolgozókat. A fejlesztési részleg kibővítésével közben új fejlesztési és szolgáltatási központot hoznak létre, valamint
továbbra is Dabason marad a magasabb szaktudást igénylő swim spa termékvonal gyártása. Az ózdi telephelyet a változás nem érinti - közölték. Az átszervezések hosszú távon biztosítják a vállalat stabil működését a közlemény szerint.

A medencegyártással foglalkozó Wellis Zrt. Európa legnagyobb jakuzzigyártójának számít, a masszázsmedencék piacán mára a világ öt legnagyobb szereplője közé tartozik. A cég részvényeivel a BÉT Xbond piacán kereskednek 2021-óta. A Wellis árbevétele 2021-ben 38,4 milliárd forintra nőtt, az előző évi alig 21 milliárd forint után, adózott nyeresége duplázódott, meghaladta a 3,8 milliárd forintot a 2020-as 1,8 milliárd forintot követően.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
hrdoktor  |  2026.07.08 07:32
Ön is evett már olyankor, amikor nem is volt éhes, és csak az unalmán vagy a rosszkedvén, esetleg a...
legacykft  |  2026.06.30 20:33
Az előző írásomban arról írtam, hogy a vezető nem egyszerűen döntéseket hoz, hanem jelentést ad anna...
laskainelli  |  2026.06.29 15:40
Mindannyian vágyunk a biztonságra, a szeretetre és arra, hogy érvényesítsenek minket. Vannak azonban...
coachco  |  2026.05.05 20:26
Izgalmas téma az 1989-es rendszerváltás. Azért is, mert sokan a mostanit is annak reméljük. [...] B...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. július 9. csütörtök
Lukrécia
28. hét
Július 9.
A pizza világnapja
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. július 8. 20:58