Az Oktatási Hivatal adatai szerint kiugró javulást értek el a diákok a középiskolai központi felvételi vizsgán - írja a Magyar Nemzet.
A négy évfolyamos középiskolába felvételizők 60%-kal, a hat évfolyamosba jelentkezők 35%-kal, míg a nyolc évfolyamos gimnáziumba felvételizők eredményei 15%-kal lettek jobbak.
Az utóbbi öt évben még soha nem értek el ilyen magas pontszámot a felvételizők.
A javulás főként a matematikaeredményeknek köszönhető. Tavaly a szülők és a diákok állítása szerint irreálisan nehéz volt a gimnáziumok központi matematikafelvételi feladatsora. 2010-ben a négy évfolyamos gimnáziumba jelentkezők a matematikateszten átlagosan közel 30%-kal értek el rosszabb pontszámot a 2009-es évhez képest.

Régen látott munkaerőpiaci válság körvonalazódik: egyre több magyar retteghet a kirúgástól 2025-ben?
Miközben a munkaerőpiac első ránézésre stabilnak tűnhet, a felszín alatt komoly átrendeződés zajlik, erre pedig jobb felkészülni.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


