Nyolc óra feletti tartózkodás már egész napnak számít, és vannak kivételek a 15 eurós napidíj limit alól is. Ettől az évtől a megszerzett bevétel 30 százaléka, de legfeljebb napi 15 eurónak megfelelő összeg számolható el forintban, igazolás nélkül, külföldi kiküldetés esetén - írja az RSM-DTM tanácsadója - írja a Világgazdaság.
A korábban már alkalmazott, január elsejétől a külföldön is irányadó rendelkezés szerint ilyen kiküldetésnek számít a belföldi illetőségű magánszemélynek a jövedelme megszerzése érdekében, a kifizető tevékenységével összefüggő feladat ellátása érdekében Magyarország területén kívüli tartózkodása, az ezzel kapcsolatos külföldre történő utazás (ideértve a külszolgálatot és az azzal összefüggő utazást is).
A külföldi kiküldetéshez kapcsolódó 15 eurós napi limit alól is akadnak kivételek: a nemzetközi közúti árufuvarozásban és személyszállításban gépkocsivezetőként és árukísérőként foglalkoztatott magánszemélyek napi 40 eurónak megfelelő összeget számolhatnak el, feltéve, hogy emellett kizárólag a gépjármű külföldön történő üzemeltetéséhez közvetlenül kapcsolódó és számlával igazolt költségeket fizetnek ki a számukra.
-
Új városnegyed születik Angyalföldön: a befektetők már rá is ugrottak
Rózsahegyi Zsanettet, a Láng Negyed projektvezetőjét a barnamezős beruházásról kérdeztük.
-
Videó: ez történik a Rossmann 20 milliárdos központjában, mielőtt feltöltik a polcokat
Így dolgoznak a félautomata rendszerek a háttérben.
-
A fiatalok döntöttek: ezt várják el egy bankszámlától (x)
A Gránit Bank friss elemzése szerint a Z generáció számára a feltétel nélküli díjmentesség, a virtuális bankkártya és a piaci középárfolyamon történő devizaváltás jelentik a legnagyobb vonzerőt bankszámla-választáskor.
-
Több, mint 70 kuponnal érkezik a SPAR új kuponakciója (x)
Akár a nyaralásra készülsz, akár a nyári szünetet szeretnéd egyszerűbben és kedvezőbben megoldani, most érdemes figyelni a SPAR új kuponakciójára.







