Fogadjunk, eddig te is rosszul csináltad: méregdrága lett a bolti tészta, nem lehet hibázni a kifőzésnél
A tészta elképesztő drága lett a magyar boltokban, sokan viszont lehet, hogy rosszul készítek el odahaza.
A tészta elképesztő drága lett a magyar boltokban, sokan viszont lehet, hogy rosszul készítek el odahaza.
Még a Polgár házaspárt is megdöbbentette, hogy a floridai nagybevásárlásuk, még ha kicsivel is, de olcsóbbra jön ki, mintha Magyarországon vásárolnának.
A túrós csusza ősi magyar ételnek számít, és ami még fontosabb ezidáig olcsó is volt elkészíteni. Mostanra viszont minden megváltozott.
Bár országosan 2023 január és február között átlagosan csak 0,8 százalékkal nőttek az árak, addig a zöldpaprika és a paradicsom átlagára több mint 20 (!) százalékkal emelkedett.
Ezeket a fontos tippeket megfogadva még a jelenlegi árak mellett is sokat megspórolhatsz minden bevásárláson.
Tovább folytatódott az árak drágulása Magyarországon. És bár az élelmiszerek árának drágulása összességében csökken, a csúcsdrágulóké tovább emelkedett.
Bőven találni olyan élelmiszereket, amiknek az ára legalább 50 százalékkal emelkedett.
Régóta tudjuk már, hogy bizonyos Pick szalámik olcsóbbak Németországban, mint idehaza: de mi okozhatja az első ránézésre érthetetlen különbséget?
Raskó György agrárközgazdász szerint a trappista sajt kilós ára akár 1000 forinttal is csökkenhetne, ha ez bekövetkezne.
Az okok szerteágazóak, és nehéz pontosan egyet kiemelni, ami teljesen indokolná ezt a mértékű különbséget.
Miközben Magyarországon az egy kilós Barilla tészta több mint 2000 forint, addig Olaszországban és Franciaországban 600-800 forintba kerül.
Amennyiben az ársapkát a kormány kivezeti, akkor lehet még egy egyszeri megugrás a hatósági áras termékekre vonatkozóan a szakértő szerint.
Hiába nőttek az elmúlt fél évtizedben magasan a keresetek Magyarországon, 2022-ben annyira eldurrant az infláció, hogy jóval kevesebb élelmiszert tudunk vásárolni.
Várhatóan óriási drágulással lehet majd szembesülni az ársapkákkal ellátott élelmiszerek körében, ha az azokra vonatkozó árstopot feloldják.
Tovább emelkedtek az élelmiszerek árai Magyarországon, és az Eurostat adatai szerint majdnem elérték az 50 százalékos inflációt decemberre.
Már majdnem háromszor akkora az élelmiszerdrágulás Magyarországon, mint az Európai Unióban átlagosan – az Eurostat friss adatai szerint.
Nagyon úgy néz ki, hogy lassan a nagypolitika is felkészül az élelmiszerárstopok kivezetésére - legalábbis erre engednek utalni az Iparkamara elnökének szavai.
A legaktuálisabb problémákról, az ezekre adható válaszokról, és a fogyasztókat leginkább érintő kérdésekről idén a Tesco, a Spar, az Aldi és a Kifli vezérével is beszélgettünk.
A nemzetközi környezet is azt mutatja, hogy növekedni fognak az árak, ugyanis komoly áremelkedések történtek a német sertéspiacon.
Az infláció szempontjából nem 2023 lesz a kedvenc évünk - ezt állítja a CIB Bank vezető elemzője.