Egy hazai urbex-csapat olyan elhagyott vegyi üzemre bukkant, ahol még mindig szerteszét hevernek a veszélyes vegyi anyagok – a szagok fullasztóak, a hely pedig életveszélyes.

Tisztítószert találtak a Szentkirályi ásványvízben: meg ne idd, azonnal vidd vissza a boltba
Tisztítószer jelenléte miatt visszahívták a Szentkirályi népszerű kiszerelésű ásványvizét. A hatóság arra kéri a lakosságot, senki ne igya meg, az árát visszatérítik.
Tisztítószer jelenléte miatt visszahívja az Auchan Magyarország Kft. a 1,5 literes Szentkirályi ásványvizet
- Minőségmegőrzési idő: 2025.03.21.
- Kiszerelés: 1,5 l
- Forgalmazó: Auchan Magyarország Kft.
- Gyártó: Szentkirályi Magyarország Kft.
A Nébih kéri a vásárlókat, hogy a fenti azonosító adatokkal megegyező terméket ne fogyasszák el! Az érintett termékek az Auchan áruházakba visszavihetők, a termékek árát blokk nélkül is visszatérítik. A termékvisszahívás kizárólag a fenti adatokkal azonosított termékre vonatkozik.
Csapvíz vagy ásványvíz?
Legújabb adatok alapján 2022-ben az ország délkeleti részén több településen is olyan koncentrációban volt jelen szervetlen arzén az ivóvízben, aminek már bizonyítottan egészségkárosító hatása lehet. Egy friss jelentésben az ÁSZ megállapította, hogy az ivóvíz-szolgáltatás jelenlegi formájában hosszú távon nem lesz fenntartható. Sok településen undorító színű, szagú víz folyik a csapból, és ez nem a víz, sokkal inkább a vízhálózat a hibája. Már az ásványvízre váltás sem teljesen veszélytelen, hiszen egyre több tanulmány hívja fel a figyelmet, az egészségre veszélyes mikroműanyagokra. Erre lehet megoldás az új üvegvisszaváltása rendszer? Te csapvizet vagy ásványvizet iszol? A CashTag alábbi részében a hazai víz szolgáltatás minőséfével foglalkozunk.

Fellélegezhetnek a magyarok a boltok kasszáinál: nagyon jó hírt kaptak, a tej- és tojásárakat érinti
Megállapítható, hogy az ellátási láncban a jövedelmi viszonyok a termelői és a feldolgozói szint felé tolódtak el
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Hitelfelvétel 2025-ben: mire figyelnek leginkább a magyarok?
Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy olvasóink milyen szempontok alapján vesznek fel hitelt.
-
Újabb okosórás fizetést vezet be a Gránit Bank (x)
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.


