Egy törvényjavaslat alapján a bankok adófizetési kötelezettsége megemelkedhet 2026-ban.

Nagy segítséget kaphatnak a magyar vállalkozások: folytatódik a KKV Technológia Plusz Hitelprogram
Módosultak a 155 milliárd forint keretösszegű, a GINOP Plusz program részét képező KKV Technológia Plusz Hitelprogram feltételei. A fix 0%-os kamatozású hitelprogramot ezentúl alacsonyabb minimális hitelösszeg és foglalkoztatotti létszám, valamint sokrétűbb felhasználhatóság mellett igényelhetik a hazai vállalkozások.
A vállalkozások és a vállalkozásokat tömörítő szövetségek észrevételeinek, illetve a felmerült piaci igények figyelembevételével módosultak az április 30-án indult, európai uniós társfinanszírozású KKV Technológia Plusz Hitelprogram (GINOP Plusz-1.4.3-24) feltételei.
A program keretében ezentúl akár az egy főt foglalkoztató hazai vállalkozások is részt vehetnek. Csökken továbbá a hitel minimálisan igényelhető összege is, a kkv-k a jövőben ügyletenként 5 és 100 millió forint közötti kölcsönt igényelhetnek. További könnyítést jelent, hogy a projektek összköltségének legfeljebb 50%-a erejéig a meglévő ingatlan átalakításával, bővítésével, felújításával, korszerűsítésével kapcsolatos költségek, legfeljebb 30%-a erejéig pedig a beruházáshoz kapcsolódó készletbeszerzés kiadásai is elszámolhatóvá válnak. Valamint az építőipari vállalkozások, illetve az építőipari fejlesztést célzó cégek is részt vehetnek a programban.
Azoknak a vállalkozásoknak, akik már rendelkeznek beadott kérelemmel, de még nem született hiteldöntés az esetükben, lehetőség nyílik arra, hogy kölcsönkérelmüket visszavonják és a módosított termékparaméterek mentén újra benyújtsák. Ez biztosítja, hogy a hitelprogram minden vállalkozás részére a lehető legkedvezőbb feltételek mellett vehető igénybe.
A 155,54 milliárd forintos keretösszegű hitelprogram változatlanul a teljes futamidőre fix 0%-os ügyleti kamat mellett támogatja a magyarországi mikro-, kis- és középvállalkozásokat. A kölcsön kezelési költség, rendelkezésre tartási jutalék és előtörlesztési díj nélkül igényelhető, a szerződés megkötésétől számított 6-24 hónapos rendelkezésre tartási idő mellett. A hitel olyan új fejlesztésekre és értéknövelő beruházásokra is igényelhető, mint:
- új tárgyi eszköz beszerzése;
- ingatlan átalakítás, korszerűsítés, bővítés felújítás költsége;
- immateriális javak beszerzése;
- információs és kommunikációs technológiai eszközök (hardver, hálózati és telekommunikációs eszközök) beszerzése;
- tisztán elektromos jármű beszerzése;
- megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazásához kapcsolódó új eszközök beszerzése, új megújuló energiatermelő eszköz, például napelem beszerzése;
- beruházáshoz kapcsolódó új készlet beszerzése;
- mérnöki és szakértői tanácsadás igénybevétele;
- képzés; valamint
- minőség-, környezet- és egyéb irányítási rendszerek bevezetése és fejlesztése.
A hitel Budapesten kívül az egész ország területén felhasználható, a keretösszeg 65%-ára ugyanakkor a négy leghátrányosabb helyzetű régióban, vagyis a Dél-Alföldön, a Dél-Dunántúlon, az Észak-Alföldön, illetve Észak-Magyarországon bejegyzett székhellyel, telephellyel vagy fiókteleppel rendelkező vállalkozások jogosultak.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
Demkó-Szekeres Zsolt, az MFB Zrt. vezérigazgató-helyettese elmondta: „A KKV Technológia Plusz Hitelprogram már annak tavaszi indulása óta is jelentős segítséget kínált a hazai vállalkozások fejlesztéseihez. Az újonnan bevezetett könnyítésekkel a hitelt még rugalmasabb konstrukcióban, még szélesebb körben kérelmezhetik a magyar kkv-k. A program így nem csak a beruházások megvalósításához, de a gazdasági növekedés fokozásához is hozzájárul.”
A kölcsönkérelmek az MFB Pont Plusz vállalati hálózatban, az MBH Bank és a Gránit Bank összesen 156 kijelölt bankfiókjában nyújthatóak be országszerte az év végéig, 2024. december 30-ig.
Az igényléshez szükséges további információkat és a hitelprogram felhívását a www.palyazat.gov.hu és a www.mfb.hu oldalon érhetik el az érdeklődők.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


