Közel húsz évnyi jogvita után újabb fordulatot vett a közkedvelt Traubisoda üdítő ügye -írja a Népszava.
Mint ismeretes, két gyártó - a debreceni Ráthonyi Kft, illetve a Salamon Berkowitz nevével fémjelzett Trau-Üdi Zrt. is - magáénak vallotta a közkedvelt szénsavas szőlőlé jogait.
Berkowitz és cége ellen rendőrségi nyomozás is indult "bitorlás" miatt. Eközben - a hivatalos dokumentumok szerint -, a Traubisoda receptúrája, és minden más joga 1971 óta a balatoni cégé, melyet a gyárral együtt, jogutódként Berkowitz 1993-ban megvásárolt. Berkowitzék a vételt követően a Magyar Szabadalmi Hivatalnál kérték a Traubisoda védjegy átruházását a jogutód tulajdonosra, de hiába. Végül 15 évvel később a Pesti Központi Kerületi Bíróság kötelezte a hivatalt a védjegy átruházására.
A cég most levélben hívta fel a nagy kereskedelmi láncok figyelmét, hogy az általuk forgalmazott és reklámozott "nem igazi Traubi" értékesítésével számos jogszabályt sértenek. A Traubi-saga tehát valószínűleg a bíróságon folytatódik.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


