Na, vajon elvitte-e valaki a 180 millió forintos főnyereményt a 22. játékhéten? Mutatjuk az ötös lottó nyerőszámait és a nyereményeket!
Kész, vége! Megszűnik az Országos Meteorológiai Szolgálat: itt a hivatalos kormányrendelet
A tegnap, december 6-án megjelent Magyar Közlönyben jelentette be a kormány, hogy december 31-ei hatállyal megszűnik az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ).
December 6-án jelent meg a kormányhatározat a Magyar Közlönyben, ami a meteorológiai tevékenységekkel összefüggő állami feladatokhoz kapcsolódó intézkedéseket is tartalmazza. A kormány az indoklás szerint ezekkel a lépésekkel megerősíteni az ország energiafüggetlenségét, a növelné az állami meteorológiai feladatellátás hatékonyságát. Ezen kívül az okok között van még a környezeti értékek védelme, valamint a klímaváltozással kapcsolatos jelenségek kezelése.
Utóbbi ok kapcsán pedig egyetért a kormány azzal, hogy 2023. december 31-ei hatállyal megszűnjön az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ). Az általa ellátott közfeladatokat 2024-től a teljesen állami tulajdonban lévő HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt. veszi át.
-
Több mint 4400 termék árát csökkentette tavasszal a dm (x)
Miközben a drogériákban sokan még mindig azt érzik, hogy „minden drágább”, a dm tavasszal látványosan belenyúlt az árakba.

-
Öreg autók, dráguló piac: komoly tartalék van még a magyar lízingpiacban (x)
Jelentős növekedési potenciált lát a magyar autó- és lízingpiacban Hanczár Zsolt, az idén 35 éves, piacvezető Euroleasing Zrt. gépjármű-értékesítési igazgatója.
-
Rosalia Borpiknik: óriás nyárindító kerti parti a Ligetben (x)
A Rosalia Borpiknik június 4–7. között ismét benépesíti a Városligetet: borok, pezsgés és nyári hangulat vár a Vajdahunyad vár mögött.







