Az Otthon Start program elsősorban a használt lakások piacán hozhat jelentős változást, míg az újlakás-építésekre gyakorolt hatása korlátozottabb lehet.
Ismét gondok akadtak a szemétszállítással Pest, illetve Nógrád megyében: a Zöld Híd rendre arról értesíti az ügyfeleit, hogy csak később tudják elszállítani a szelektív szemetet, illetve a zöldhulladékot a házak elől. Tavaly ugyanezen a 116 településen állt le a teljes szemétszállítás.
Sorra jelennek meg a közlemények a Zöld Híd B.I.G.G. weboldalán, amelyben arra hívják fel az érintett településeken élők figyelmét, hogy a rendes időtől eltérően pár nappal később szállítják el a szelektív szemetet, illetve a zöldhulladékot. Legutóbb kedden 0 órakor jelent meg közlemény, amely szerint
A dolog nem újdonság, legalábbis az érintett települések lakóit tömörítő Facebook-csoportokban arról számolnak be, hogy már több mint egy hónapja ez a gyakorlat működik - a weboldalon is ekkortájban kezdtek megjelenni a késésről értesítő közlemények. A hulladékot egyelőre mindenhonnan elvitték, csak pár nappal később.
Ennek kapcsán kerestük az ügyfélszolgálatot is, de a megadott számon nem tudtak többet mondani, mint amit a közleményekben írtak. E-mailen is érdeklődtünk a kukáscégnél, hogy mi a pontos oka a kapacitáshiánynak, és mikor állhat vissza a megfelelő rendszerbe a szemétszállítás. Amint válaszolnak, frissítjük a cikket.
A cég Facebook-oldala egyébként utoljára áprilisban frissült: akkor a nyaralótulajdonosokkal közölték, mikor vehetik át kukazsákjaikat, előtte pedig gépjárművezetőket kerestek. A honlapon pedig összesen 10 pozícióba keresnek embereket, tehát vélhetően a munkaerőhiány is közrejátszik abban, hogy nem tudják időben elvinni a szemetet.
Nem tudni semmit
A Pénzcentrum beszélt egy érintett település önkormányzati képviselőjével, és több lakossal is: a történet közös pontja, hogy egyikük sem kapott hivatalos értesítést a dologról - csak annyit tudnak, amit a cég közölt, de a lakosok közül nem mindenki tudott a dologról. Többen már a tavaly őszi helyzetet emlegették: emlékezetes, akkor 116 Pest és Nógrád megyei településen állt le a szemétszállítás a Zöld Híd financiális problémái, és az autóik állapota miatt. A mostani késések is vélhetően az egész területet érintik.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 899 074 forintot 20 éves futamidőre már 6,42 százalékos THM-el, havi 145 468 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,93% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Lomtalanítás lesz, csak kicsit másképp
Az is emlékezetes, hogy tavaly tavasszal a rendes lomtalanítást sem tudta vállalni a cég a településeken: a sajtót a Fóton készült fotók járták be, májusban ugyanis az emberek annak ellenére hordták ki a lomokat az utcára, hogy a begyűjtés elmaradt. Végül az önkormányzat a katasztrófavédelemmel egyeztetve megoldotta a dolgot, pár nap után elszállították a szemetet.
A cég vélhetően ennek akarja elejét venni azzal, hogy az idei évtől bevezeti a házhoz menő lomtalanítási rendszert az érintett településeken. A cég évente egy alkalommal térítésmentesen, legfeljebb 2 köbméter mennyiségig lomtalanítási szolgáltatást nyújt: erre előzetesen kell regisztrálni. A regisztráció visszaigazolása után a cég küldi el, hogy október 1. és november 30. között mikor jönnek a lomokért - megjegyzik, hogy a mukatársak 5 percet várnak a címen, aztán elmennek, ha nem jön ki senki. Az sem mindegy, hogy miképpen adjuk át a szemetet:
-írták a tájékoztatóban.

Kilátástalan helyzetben rengeteg magyar: hiába az Otthon Start, CSOK, nekik sosem lesz saját lakásuk
A GKI friss elemzése szerint a hazai lakásárrobbanás jelentős része az elmúlt két évre koncentrálódott.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


