Régi ígéret teljesülhet az Öreg-tó partján: a város elfogadta a Szerencsejáték Zrt. felajánlását, és elindulhat egy mindenki számára nyitott, akadálymentes játszótér építése.
Noha az elmúlt években pozitív trend kezd kibontakozni a házasságkötések tekintetében Magyarországon, egyelőre nem beszélhetünk komoly fordulatról - számol be a Hello Vidék.
A KSH legfrissebb adatai szerint a házasságkötések száma 5,5 volt 1000 lakosra vetítve 2018-ban, ami erőteljes növekedés a 2010-es, 3,6-os mélyponthoz képest, ugyanakkor jócskán elmarad évtizedes visszatekintésben. Magyarországon 1960-ban majdnem 9 házasság jutott 1000 főre, az 1970-ben mért csúcson pedig ez a mutató 9,3-on állt.
Regionális bontásban azért ennél jóval összetettebb a kép. Az Országos Területfejlesztési és Területrendezési Információs Rendszer (TeIR) friss statisztikáit górcső alá véve ugyanis egyértelműen kiderül, hogy komoly a szórás megyei bontásban: míg Nógrád megében 1,704 eset jutott 1000 lakosra vetítve 2017-ben, addig a mérleg mésik oldalán Baranya megye áll 2,131-es esetszámmal. Amennyiben pedig járásonként is megvizsgáljuk a helyzetet, akkor kiderül, hogy még erőteljesebb a polarizáció.
További részletek a HelloVidék friss cikkében. KATTINTS!

Kilátástalan helyzetben rengeteg magyar: hiába az Otthon Start, CSOK, nekik sosem lesz saját lakásuk
A GKI friss elemzése szerint a hazai lakásárrobbanás jelentős része az elmúlt két évre koncentrálódott.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


