Alig jelentette be a kormány a banki különadóról szóló javaslatát, a pénzügyi szektor rögtön támadásba is lendült. A siker nem is maradt el, ugyanis a kamattámogatás utáni 20 százalékos járulék lesz a bankadó. A pénzintézeti pluszterhet ezzel megfelezi a kormány, és kihagyja a biztosítókat is. Az új adó a lakáshitelezésben nagy bankokra utazik, tehát még várható, hogy a bankok újabb rohamot indítanak.
Ragaszkodunk ahhoz, hogy az év végével megszűnjön a bankadó, ennek érdekében minden jogi és egyéb lépést meg fogunk tenni - nyilatkozta a Népszabadságnak Erdei Tamás, a bankszövetség elnöke, az MKB vezérigazgatója a szombaton bejelentett kormányzati tervvel kapcsolatban. Nem kellett sokat várniuk: a kormány tegnap délutánra már visszavonult. Például az eredeti bejelentéssel szemben mégiscsak megszüntetik a két évre behozott különadót. A kabinet szombaton még 50 milliárdot várt egy a biztosítókra is kiterjesztett és a korábbi ígéret ellenére fenntartott pénzintézeti adótól. Gál J. Zoltán tegnap már új terhet jelentett be: az állami kamattámogatás utáni 20 százalékos járulékot. Ebből már csak 25 milliárd forint lesz a bevétel, és a biztosítók ismét megússzák a pluszterhet.
A helyzet kísértetiesen hasonlít a másfél évvel ezelőtti kormányalakítás utánira. Akkor tíz nap alatt vonult vissza a kormány, most kettő volt elég ehhez. A biztosítók különadóztatását az eredeti, két évvel ezelőtti ötlet is tartalmazta - de azt, ahogyan akkor, már másnap sikeresen ki is vették a javaslatból
Jövőre 50 milliárd forint többletet vár a kormány a banki különadóból, 2005-ben ezen a címem közel 36 milliárdot fizettek be a pénzügyi vállalkozások. A PSZÁF jelentése szerint a pénzügyi szektor 2005-ben 319,6 milliárd forint adózott nyereséget könyvelt el, ez 16,2 százalékkal több, mint az egy évvel korábbi. Az idén a bankadó megállította a profit emelkedését: az első negyedévben a bankok 100,36 milliárd forint összesített adózott nyereséget könyveltek el, 4,8 százalékkal kevesebbet, mint 2005 első negyedévében. A biztosítótársaságok tavaly az előzetes adatok szerint összesen 63 milliárd forint adózás előtti eredményt számoltak el, ez 56 százalékkal több, mint 2004-ben.

Beszámolók szerint az 1-3 éves korosztály 25%-a - tehát minden negyedik gyermek - elutasít valamilyen ételt, és sokuknál óvodás, általános iskolás korban is fennáll még a probléma.
Az egyre népszerűbb finanszírozási forma itthon is gyorsan terjed, egyre többen ismerik és használják.
Bár sokat fejlődött az utóbbi években a hazai startup ökoszisztéma, még egy nagyságrenddel, szinte minden fontos mutatóban le van maradva a régiós élvonaltól.
A 120 fős tulajdonosi közösség mellé most Balogh Petya cége is beszállt a Brancs közösségi finanszírozási platformba.
- A pénzügyminiszter szerint a jövedelmet és munkát terhelő adók alacsonyak maradnak, és új adókat sem vezetnek be - napinfó
- NATO-főtitkár: folytatódnak a tárgyalások a svéd NATO-csatlakozásról
- Roland Garros: leléptették a labdaszedőt eltaláló párost - videó
- A Fradi-csoda ezúttal elmaradt
- Elhunyt a Honvéd művészlegendája
- Rekordot döntött Novak Djokovic
Sustainable World 2023
Portfolio Balaton Business Forum 2023
BUDAPEST - Pörgessük fel együtt a hazai KKV szektort!


