Újabb tömeges leépítés a budapesti SSC-nél: már 500 dolgozó került utcára

2020. június 17. 10:30

Április közepén érkezett a hír, hogy több mint 400 főtől válik meg az Avis Budget Group BSC Kft. A tömeges létszámleépítésnek azonban ezzel nem volt vége, nemrég újabb, közel 100 fős elbocsájtásról döntöttek - értesült a Pénzcentrum.

Még április közepén írtunk arról, hogy több mint 400 főtől vált meg az egyik legnagyobb budapesti szolgáltató központ, az Avis Budget Group BSC Kft. A Pénzcentrum értesülése szerint a folyamatnak azonban ezzel nem volt vége, a napokban újabb elbocsájtásokról döntött a cég. A Pénzcentrum érdeklődésére a cég londoni központja megerősítette, hogy az állandó és változó működési költségek csökkentése érdekében ismét gyors és határozott lépésre volt szükség, ezért

75 főtől váltak meg a budapesti szolgáltató központban. (A leépítés más országokat is érint, a pontos számokról nem kaptunk információt.)

Az újabb leépítéssel kapcsolatban elismételték, amit áprilisban is üzentek az érintett dolgozóknak: "Nagyon sajnáljuk, hogy ezt a lépést meg kellett tennünk, és teljes mértékben tisztában vagyunk azzal, hogy milyen hatással lesz mindez az alkalmazottainkra. Felvesszük a kapcsolatot az érintettekkel, és igyekszünk segítséget nyújtani nekik abban, milyen segítséget kaphatnak ebben a nehéz időszakban."

Kérdésünkre, hogy várható-e további leépítés a budapesti központban, hozzátették:

Azon dolgozunk, hogy amennyire csak lehetséges, elkerüljük további pozíciók felszámolását. Folyamatosan nyomon követjük az ügyfelek utazási szokásait, és azon vagyunk, hogy ennek megfelelően rugalmasabbá tegyük működési struktúránkat. A piac előbb-utóbb beindul, és az üzletmenet így mentesülhet a világjárvány káros hatásaitól.
Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
hrdoktor  |  2026.07.08 07:32
Ön is evett már olyankor, amikor nem is volt éhes, és csak az unalmán vagy a rosszkedvén, esetleg a...
legacykft  |  2026.06.30 20:33
Az előző írásomban arról írtam, hogy a vezető nem egyszerűen döntéseket hoz, hanem jelentést ad anna...
laskainelli  |  2026.06.29 15:40
Mindannyian vágyunk a biztonságra, a szeretetre és arra, hogy érvényesítsenek minket. Vannak azonban...
coachco  |  2026.05.05 20:26
Izgalmas téma az 1989-es rendszerváltás. Azért is, mert sokan a mostanit is annak reméljük. [...] B...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. július 11. szombat
Nóra, Lili
28. hét
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. július 11. 19:19