Európa egyik legnagyobb diszkont üzletláncát nem igazán érdekli a gazdasági válság: óriási fizetésekkel próbálja magához csábítani a tehetséges frissdiplomás fiatalokat!
Azok a frissen végzett közgazdászok, akik most kezdik a karrierüket az Aldinál, 40 ezer fontos, azaz több mint 13 millió forintos éves fizetést kapnak. Ráadásul céges autóként még egy Audi A4-es is jár nekik.
Az Aldi Nagy-Britanniában egyelőre 12 vezetői pozíciót hirdetett meg: a fiatal diplomásoknak fél éves képzésen kell részt venniük, ahol megtanulják azt is, milyen feladatokkal jár egy üzlet vezetése. Három hónapig pedig egy tapasztaltabb menedzserrel együtt dolgozva, úgynevezett mentor programban tanulják ki a szakmai fortélyokat.
Az áruházlánc befektetésnek tekinti a fiatal menedzserek képzését: az ilyen programokkal nagy tapasztalatra tehetnek szert a munkatársak, akik így később értékes munkaerőt jelenthetnek a cég számára.
Ugyanakkor úgy tűnik, az Aldi számára egyelőre nem jelent komoly gondot az általános világgazdasági recesszió: a szigetországbeli üzletek forgalma nem csökkent, sőt, a vásárlók egyre inkább keresik az alacsony árú termékeket.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A havi 1 millió forintnak megfelelő fizetés Nagy-Britanniában is kiemelkedőnek számít a frissen végzett fiatalok körében. Ez ugyanakkor még messze nem a jéghegy csúcsa: egy nagyobb tapasztalattal rendelkező középvezető ennek akár a többszörösét is megkeresheti, a vállalat felsőbb vezetésének fizetéséről nem is beszélve.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


