2005 első hónapjában - a 2 hónapja tartó csökkenés után - az ipari belföldi értékesítési árak az előző hónaphoz képest 1.3%-kal, az előző év januárjához képest 10.6%-kal nőttek - közölte a KSH. Az export értékesítések árszintje januárban 0.3%-kal nőtt, 12 havi összehasonlításban 1.3 %-kal esett. Az erős forintárolyam az egyre élesebb verseny feltételei között egyértelműen érezteti hatását. A belföldi és exportértékesítés súlyozott átlagát kifejező termelőiár-index az előző hónaphoz viszonyítva 0.7%-kal, az előző év azonos hónapjához képest 3.8 %-kal emelkedett.
A belföldi értékesítések árainak januári emelkedését - a 2004. évihez hasonlóan - döntően a hatósági ármegállapítási körbe tartozó energiaágazat (4.0%) idézte elő. Az ágazaton belül a legdinamikusabb növekedést a gázgyártás,- elosztás, illetve az önkormányzati ármegállapítási körbe tartozó víztermelés,-kezelés, -elosztás területén regisztráltuk, mindkettő 6.3% volt. Az átlagosnál magasabb áremelkedés volt tapasztalható a gőz-, melegvízellátás (2.3%), valamint a villamosenergia-termelés,-elosztás (2.3%) területeken is. Az általánosan jellemző januári áremelések következtében a feldolgozóipar területén a termelői árak 2005 januárjában átlagosan 0.4%-kal haladták meg a decemberi szintet. A gépipari ágazatokban - a 0.6%-os árcsökkenést mutató iroda- és számítógépgyártás kivételével - az árak 0.2-2.2% közötti mértékben nőttek. A súlyát tekintve jelentős élelmiszer-ipari ágazat árszintje alig növekedett, mivel a kismértékű emelkedések és csökkenések kiegyenlítették egymást.
A forintban mért exportértékesítési árak havi növekedése a feldolgozóiparban 0.3% volt. Az exportárakat nagymértékben befolyásolta a forintárfolyam alakulása, amely az euróval szemben januárban 0.3%-kal gyengült, az elmúlt 12 hónapban 6.8%-kal erősödött.

Így vágja át a magyar dolgozókat a saját főnökük: kevesen tudják, hogy így teljesen ingyen gürcölnek
Ha munkaügyekről, munkajogi ismeretekről van szó, mi, magyarok nem állunk éppen a helyzet magaslatán.
Hivatalosan is elindította befektetési kampányát a Brancs közösségi piactér, amely rekordérdeklődéssel zárta az előregisztrációs kampányát.
Év végén két újabb izgalmas kampány ért el kiemelkedő sikereket a Brancs piacterén.
Most viszont bemutatunk 3 olyan projektet, amikről valószínűleg sokat fogunk még hallani 2023-ban!
A könyv szerzőjét, Zubreczki Dávidot kérdeztük a balatoni fejlesztésekről, a városnézésről, építészetről és hogy mitől lenne élhetőbb Budapest. Interjú.
-
Alapanyagtól a vásárlóig: így áll a fenntarthatósághoz a piacvezető kiskerlánc
A Lidl Magyarország a környezettudatosság mellett érvel.
-
Visszatér a korábbi slágertermék: újra elérhető tőke- és hozamvédett befektetési alap a piacon
Fenntartható élelmiszergazdaság és energetika felpörgése akár 20 százalék hozamot is adhat 5 év alatt az OTP-nél.
-
Újra eljött a bankbetétek ideje?
Már 10 százalék feletti lekötött betét is van a piacon – a MagNet értékelte a helyzetet.
- Elemző: az ársapkák kivezetése 3-5 százalékot dob az élelmiszer-infláción
- III. Károlytól kapott kitüntetést a holokauszt-túlélő magyar dédnagymama
- Ron DeSantis hadüzenettel felérő javaslattal állt elő
- Piros Zsombor: akkor vagyok igazán bravúros, ha csapatban, hazai pályán játszhatok
- Román-magyar futballcsata - Lehet, nincs is vége egy múlt vasárnapi bajnokinak
- Mol-INA-ügy: Horvátország fizet
Digital Transformation 2023
Sustainable Tech 2023
Biztosítás 2023


