A válság hatására sok egyéb mutató mellett az átlagos GDP arányos adóterhelés is csökken az OECD tagállamokban - derül ki a szervezet egy friss tanulmányából.
Előzetes becslések alapján a 2006-ban és 2007-ben nagyjából egyforma (35,8%-os) GDP arányos adóterhelés 2008-ban a válság következtében mintegy fél százalékponttal 35,2%-ra csökkent. A jelentés szerint az adóterhelés csökkenése annak köszönhető, hogy az OECD tagországok többsége az adószintek lefaragásával válaszolt a recesszió által támasztott kihívásra.
Az OECD véleménye szerint a GDP arányos adókötelezettség esése még nem fejeződött be, várhatóan a 2009-es adatok is ezt fogják alátámasztani. A jelentés hangsúlyozza, hogy a 2008 végén és a 2009 elején meghozott adócsökkentési intézkedések várhatóan a GDP visszaesésnél nagyobb adóbevétel-csökkenést fognak eredményezni a szervezet tagjainak költségvetésében.
A szervezet főtitkára, Angel Gurría, arra hívja fel az országok figyelmét, hogy a válság elmúltával a közfeladatok finanszírozására is legyenek tekintettel, és ezek biztonságos ellátáshoz alakítsák az adóbevételeiket.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
A legfejlettebb országok kormányai a megnövekedett közkiadások finanszírozása érdekében rendre emelték az adóbevételeket az 1990-es évek folyamán. A GDP arányos adóbevételek tetőzése 2000-ben volt, ekkor a bruttó hazai össztermék 36%-át szedték be adóként átlagosan az OECD tagállamok.
A legalacsonyabb adószinttel Mexikó gazdasága (GDP 21.1%-a) büszkélkedhet, míg a legtöbb sarcot Dániában (GDP 48.3%-a) vetették ki 2007-ben. Magyarország a 30 OECD ország között az első harmad végén, a 10. helyen található a rangsorban, valamivel a GDP 40%-a alatti értékkel.


Drasztikusan átalakul a magyar gasztronómia a klímaváltozás miatt: komoly szemléletváltás kell a hazai konyhákban.
Ha egymás mellé tennénk mind a 2800-at, az Atlanti-óceánig is eljuthatnánk; utunk során pedig tökéletesen kirajzolódna egy a magyar társadalomról szóló szubjektív látlelet.
Már csak 500 nevező kell, hogy magyar Guinness-rekord szülessen októberben! A cél továbbra is, hogy ezren rúgjanak büntetőt az Országos Tizenegyesrúgó Bajnokságon.
A művészről eddig még nem készült monográfia, ezt a hiányt pótolja az ősszel megjelenő, kétnyelvű (magyar és angol) művészeti album készül.
-
Másodszor emel bért idén a Rossmann (x)
300 millió forintot fordít munkatársai fizetéseinek növelésére az idén 30 éves drogéria, amely tavaly elnyerte a Kincentric Legjobb Munkahely díját.
-
A környezetbarát IT eszközöké a jövő (x)
A világ első szén-dioxid-semleges üzleti laptopja új fejezetet nyithat fenntartható digitalizációban.
-
Az élelmiszer-infláció letöréséhez nem elég a 6 árharcos multi élelmiszerlánc (x)
Az élelmiszer-inflációban jelenleg gyengülés tapasztalható, amiben a multinacionális élelmiszerláncok árpolitikája is fontos szerepet játszik.
- Vita az infációról, a háborúról és az akkumulátorgyárakról – reakciók a miniszterelnök felszólalására
- Az ügyészség közölte: halálos csapda várta a rendőröket Esztergomban
- Semjén Zsolt a teremtésvédelemről: a zöld ideológia "természetellenes dolgokat" propagál
- "Igazságosan" kellene elosztani a menekülteket az EU-ban - mondta a német miniszter
- Folytatódik az üzengetés Kína és Európa között
- Összekapott Németországgal Lengyelország a választás előtt
Agrárszektor Konferencia 2023
Sustainable World 2023
Mi lesz veled magyar élelmiszer?


