Egyre több kérelem érkezik be a közel két hónapja indult Kríziskezelő program keretében igényelhető egyszeri, vissza nem térítendő támogatásra - derül ki az Országos Nyugdíj-biztosítási Főigazgatóság statisztikáiból, amit a Világgazdaság közöl.
Míg szeptember 10-ig 16 573 kérelem érkezett, addig ez a szám a szeptember 29-i kimutatásban már 29 095-re ugrott. Közel a duplájára nőtt a megítélt támogatások összege is: 403 436 000 forintról 884 360 000-re.
A statisztikák szerint naponta mintegy ezer kérelem érkezik be, és az eddig folyósított ellátás összege átlagosan 37-38 ezer forint volt rászorulónként.
Az alapban 4,2 milliárd forint van, de az összeg folyamatosan növekszik. A legtöbbet eddig Bajnai Gordon miniszterelnök adta be: 4,364 millió forintot.
Mindent a Krízisalapról: Krízisalap: Fontos infók! Így pályázz!
Pénzeső hullhat a magyarokra, ha bevezetik az eurót: ez az a befektetés, ami hamarosan aranyat érhet
A korábbi slágertermék, az inflációkövető Prémium Magyar Állampapír (PMÁP) a pénzromlás drasztikus lassulásával elvesztette versenyképességét.
Emberemlékezet óta nem történt ilyen a magyar pénzzel: napokon belül bűvös határt léphet át a forint
A piacok egy hitelesebb gazdaságpolitikát, hosszú távon pedig az euró bevezetését árazzák.
-
A héten nyit a régió új nemzetközi filmipari eseménye (x)
Május 8-án indul a Eurocine Budapest a Hungexpo-n
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








