30 °C Budapest

Felvette a kesztyűt az OTP Lakáslízing!

Pénzcentrum
2009. január 16. 09:15

A lízingpiacot sem hagyta érintetlenül a gazdasági válság, bár a szektoron belül leginkább ez a szegmens lehet a túlélő. Az OTP Lakáslízing vezérigazgatója elmondta, hogy továbbra is finanszírozzák a lakosságot és a vállalkozásokat, de kizárólag önerő bevonása esetén és leginkább euró alapon - írja a Világgazdaság.

A lízingpiac a 2007-es 50 %-os bővülést követően tavaly az első félévben még 40 %-kal tudott nőni, a második félév az előzetes adatok alapján már csak 20-30 % körüli növekedést hozott. A 2009-es előrejelzések ennél is óvatosabbak, bár a 10 % körülire becsült növekedés a finanszírozási piac többi szereplője számára csak álom.

A lakossági lakáslízingnek továbbra is van létjogosultsága, a kedvező adózási környezet 2009-re sem változott. Lízing esetén a finanszírozó a tulajdonos, ami teljesen más kockázatokkal és hitelezési gyakorlattal jár a felek számára.

Dunavölgyi Mária, az OTP Lakáslízing vezérigazgatója elmondta, hogy alkalmazkodtak a megváltozott körülményekhez és valamivel több önerő bevonása mellett, elsősorban euró alapon folytatják a finanszírozást.

Kolossváry Ádám, a Merkantil Bank vezérigazgatója szerint az elmúlt két évben kevesebb autót kellett visszavenni, ami leginkább a megszigorított hitelbírálatnak és a fokozottabb monitoring tevékenységnek köszönhető.

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

Vissza a főoldalra!

PC BLOGGER & PODCASTER
Bankmonitor  |  2026. augusztus 28. 14:16
A Központi Statisztikai Hivatal legfrissebb, 2026. júniusi gyorstájékoztatója szerint a teljes munka...
MEDIA1  |  2026. augusztus 28. 10:56
A Magyar Lapkiadók Egyesülete a TISZA álláspontja ellenére is fenntartja a Független Közmédia Testül...
ChikansPlanet  |  2026. augusztus 28. 08:00
A hűtési lánc a világ élelmiszer-ellátásának egyik legkarbonigényesebb eleme: a világ áramfelhasznál...
KonyhaKontrolling  |  2026. augusztus 28. 07:44
Az utóbbi években a forint elég sokat vesztett az értékéből, így a korábbi általános pozícióm, hogy...
NAPTÁR
Tovább
2026. augusztus 29. szombat
Beatrix, Erna
35. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. augusztus 29. 12:34