300 ezertől könnyen megy... Megjött a nyár és ezzel a házkörüli felújítási munkák és a nyaralás ideje, persze ahhoz, hogy mindkettő kijusson, sok esetben hitelre van szükség, amelyből fedezhetjük a családi költségvetésbe be nem kalkulált tételeket. Természetesen a logikus és olcsó megoldás a jelzálogfedezetes hitel lenne, ám abban az esetben is megoldást találhatunk a forráshiányra, ha történetesen valamilyen okból nem tudnánk vagy nem szeretnénk kiaknázni a fedezettségből adódó előnyöket, vagy elviselni az ugyancsak abból adódó kockázatokat.
Ez a megoldás pedig nem más mint a klasszikus, vagyis fedezetlen személyi kölcsön, amely ugyan magasabb költségek árán, de megoldást jelenthet a problémákra. Utoljára április közepén készítettük el a hazai pénzintézetek által ajánlott konstrukciókat nagyító alá vonó körképünket.
2007. július 9-én ezért ismét megkérdeztük a kereskedelmi bankokat a jelenleg piacon lévő konstrukciókról, melyeket a törlesztőrészlet és a költségeket magába tömörítő teljes hiteldíj mutató (THM) alapján hasonlíthatunk össze.
A THM jobban láttatja a különbséget a különböző ajánlatok között, mert olyan költségeket is tartalmaz, amelyek a törlesztőrészletekben nem jelennek meg. A folyósítás előtti költségek azonban jelentős szerepet játszanak a THM-ek alakulásában, mint ahogy azt a 100 ezer forintra vonatkozó ajánlatoknál látni is fogjuk.
Kérésünkre a Budapest Bank, a CIB, a Citibank, az Esrte, a K&H, az MKB, az OTP és a Volksbank adta meg az általa ajánlott konstrukcióra vonatkozó legfontosabb adatokat. Az Inter-Európa Banknál pedig kérdésünkre elmondták, hogy egyáltalán nem kínálnak ügyfeleiknek fedezetlen személyi kölcsönt.
Kis összeg kis hozam: csoda, ha ezt nem választják?
Legalábbis a táblázaton végigtekintve nem állíthatjuk, hogy a bankok kedvelnék az általunk meghatározott alacsony hitelösszeget vagy a rövidnek számító 12 hónapos futamidőt.
A Budapest Bank akciója véget ért, így újra csak az OTP és a CIB nyújt hitelt 100 ezer forint értékben 12 hónapra. A korábbi "csapattag" ismét 20 hónapos minimum futamidővel dolgozik, míg a többi pénzintézet esetében inkább a minimális hitelösszeggel akadnának problémáink.
A kereskedelmi bankok többsége ugyanis továbbra is a 100 ezer forintnál nagyobb összegre vonatkozó hitelkérelmeket fogadja csak be, a minimum általában 150 és 200 ezer forint között változik, de előfordul az is, például az MKB Bank esetében, hogy legalább 300 ezer forintot kell felvennie annak, aki a bank ügyfelévé szeretne válni.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 12 millió forintot, 20 éves futamidőre, már 8,02 százalékos THM-el, és havi 98 070 forintos törlesztővel fel lehet venni az Erste Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a Raiffeisen Banknál 8,09% a THM; az UniCredit Banknál 8,11%; a MagNet Banknál 8,27%, a K&H Banknál 8,28%; míg az OTP Banknál 8,29%-os THM-mel kalkulálhatunk. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

A CIB esetében meg kell említenünk, hogy a táblázatban szereplő feltételek a CIB Gyorshitelre vonatkoznak, a CIB Személyi Kölcsön igénylésének alsó határa ugyanis 200 ezer forint.
Az OTP és az előbb említett CIB által ajánlott konstrukciók THM-jei közötti óriási különbséget minden bizonnyal a folyósítás előtt felmerülő költségekben tapasztható eltérés okozza, amelyek jelentősen megnövelik a THM értékét.
Nagy összeget hosszú időre? Ez nem az amire vágytál!
Van, ami könnyen megy

Berezeltek a magyarok az új babavárótól: 2023-ban ilyen még nem történt, az élelmesek azonnal léptek
A babaváró hitelek esetében idén először fordult elő, hogy az új szerződések értéke meghaladta a tavalyi év azonos időszakában kihelyezett hitelek összegét.

Milliókat buktak azok a magyarok, akik így vettek lakást: jól döntött, aki kivárt - most kell lépni?
Publikálta az MNB az október hónapra vonatkozó, háztartásokkal és nem-pénzügyi vállalatokkal kötött hitel- és betétszerződések forgalmi és árazási adatait.

Kijöttek a CSOK Plusz részletei: 14 legfontosabb kérdés és válasz az új otthonteremtési támogatásról
Az új rendelettervezet alapján végigvettük az érkező CSOK Plusszal kapcsolatos legfontosabb részletszabályokat, igénylési feltételeket.

A zárkózott kamaszok ventilációjában segíthet egy, a mentális jóllétet támogató új hazai mobilapp, a Healmindset, amelyben a felhasználók chaten, anonim módon kaphatna támogatást.
Bár a 20 ezer magyar méhész 1,2 millió méhcsaládja évente 25 ezer tonna mézet termel, Magyarországon az egy főre jutó mézfogyasztás mindössze 1 kg/év.
Újabb gasztronómiai témájú sikersztori a Brancsnál: közösségi előfinanszírozásból nyithatja meg főzelékbárját az ötletgazda Szatmári Ferenc, azaz Főzelékes Feri.
Október a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar, azaz az ADHD rendellenesség tudatosításának hónapja, amiben Magyarországon az iskoláskorú gyerekek 8-10 százaléka érintett.
-
A Black Friday után itt a Green Friday: mutatjuk, milyen akciók várnak
A túlfogyasztásra hívja fel a figyelmet a Mastercard kampánya.
-
Karácsonyi készülődés a PENNY-vel (x)
Szívhez szóló videóval is köszönti a vásárlókat az üzletlánc
- Vehet egy nagy levegőt a magyar női kézilabda-válogatott
- Egy budapesti drámai pillanatért jár a fair play díj
- Karikó Katalin és Krausz Ferenc átveszi a Nobel-díjat - nézze élőben!
- Meglazult a sílift, lezuhant egy család több tagja
- Kiderült, mitől zöldült be a velencei Canal Grande vize - képek, videó
- A sínek közé esett egy ember a 3-as metró vonalán
Agrárszektor Konferencia 2023
Sustainable World 2023
Mi lesz veled magyar élelmiszer?


