A magyar Országgyűlés április 29-én elfogadta azt a törvényt, amely megtiltja az energiaitalok értékesítését 18 éven aluliak számára.

Sokkoló hírt közöltek az őszi COVID-hullámról: ezek a legveszélyesebb, hosszú távú tünetek most
Az őszi légúti fertőzések, köztük a COVID-19, ismét emelkednek, különösen az idősek és krónikus betegek körében. Az orvosbiológus szakértők szerint a védőoltás és a maszkhasználat a leghatékonyabb védekezési módszerek közé tartoznak.
A légúti megbetegedések, köztük a COVID-19, az őszi időszakban ismét emelkedő tendenciát mutatnak, amire részben az iskolakezdés, részben az időjárás változásai miatt számíthatunk – írta Sarkadi Balázs orvosbiológus a Portfolio szerint. Az NNGYK szerint a szennyvízben jelentősen nőtt a SARS-CoV-2 örökítőanyag mennyisége, ami a COVID-19 esetszámok növekedését vetíti előre, különösen a veszélyeztetett csoportokban, például az idősek és a krónikus betegek körében.
Sarkadi hangsúlyozza: bár a jelenlegi esetek általában enyhébbek, a COVID-19 továbbra is komoly kockázatot jelent az idősebbek és a társbetegséggel rendelkezők számára, különösen mivel a WHO szerint a COVID-19 okozta halálozások aránya még mindig magasabb, mint az influenzáé. Ezen túl a hosszú távú poszt-COVID tünetek, mint a légzőszervi, idegrendszeri és egyéb szervi problémák, továbbra is komoly egészségügyi terhet jelentenek.
A védekezés két fő pillére a maszkviselés és a védőoltás, melyek közül különösen az oltásokat javasolja az EMA minden hat hónapnál idősebb ember számára, különös tekintettel az idősekre és krónikus betegekre. Az EMA jelenleg a Pfizer-Biontech és a Moderna RNS-alapú vakcinákat tartja a leghatékonyabb védekezésnek az új vírusvariánsok ellen.
A szakértők szerint fontos lenne, hogy Magyarországon a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ biztosítson folyamatos és részletes tájékoztatást az oltások elérhetőségéről, valamint erősítse a közbizalmat szakmai alapú kommunikációval.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Egy jó szörp titka: így lett a házi receptből sikeres vállalkozás
A semmiből indulva vált országosan ismert prémium márkává a Mayer szörp.
-
Az energiatárolás ideje eljött – Az Ön cége készen áll rá? (x)
Az energiatárolás ma már nem opció, hanem versenyelőny. A PV Napenergia szakértelemmel és jogosultsággal segít megvalósítani.
-
A zsalupiac, mint a nagyberuházások trendmutatója (x)
A nagyberuházásokon használt zsaluk forgalma jól mutatja a piaci trendeket. A Meva dunakeszi regionális logisztikai központja a nyugat-európai kivitelezőket is kiszolgálja.
Portfolio Gen Z Fest 2025


