31 °C Budapest

Sztrájk lesz a közszférában: ekkor nem tudsz majd ügyeket intézni

Pénzcentrum
2017. december 4. 09:00

Szinte biztos, hogy sztrájkba lépnek az önkormányzati dolgozók, mivel elégedetlenek, ráadásul még több ezer hiányzó dolgozó is súlyosbítja a közigazgatási munkaerőkrízist - írja ma reggel a Magyar Nemzet.

A közszférában 680 ezer ember dolgozik és közöttük nincs egyetlen elégedett sem - szögezte le Boros Péterné, a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének elnöke.

Ahogy a lap korábban megírta, január 12. és 15. között szinte biztos, hogy sztrájkba lépnek az önkormányzati alkalmazottak.

Jelenleg több mint háromezer betöltetlen munkahely várja a pályázókat a közszférában a kozigallas.hu adatai szerint, az állami cégek közül pedig a MÁV áll a legrosszabbul: náluk 262 aktuális álláshirdetés található - írja a ma reggel a napilap.

NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. július 11. szombat
Nóra, Lili
28. hét
EZT OLVASTAD MÁR?