Újabb csapás várhat a pedagógusokra: ezt is elvenné tőlük a kormány?
Egy új jogállási törvény szerint is rendezhetné a pedagógusbéreket a kormány, de a szakszervezetek ezt nem tartják jó ötletnek.
Egy új jogállási törvény szerint is rendezhetné a pedagógusbéreket a kormány, de a szakszervezetek ezt nem tartják jó ötletnek.
Ma kezdődő, egy héten keresztül tartó országos sztrájkot hirdetett a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete, amihez többen csatlakoztak már.
A PDSZ egyhetes sztrájkot hirdetett január 23-tól, a szakszervezet pedig most közzétette a munkabeszüntetés részleteit.
A tiltakozásban részt vevő tanárok szeptember 9-én a tankerülettől levelet kaptak, melyben lényegében kijelentették, hogy az érintett pedagógusok a munkavégzés alól felmenthetők.
A pedagógussztrájk és a koronavírus mellett egy teljesen új problémával is szembesülnie kell az intézményeknek.
Szerdán sem vezetett eredményre a pedagógusok és a kormány egyeztetése a bérrendezésről. Az érdekvédők nem várnak tovább, szervezik a sztrájkot.
Már korábban kiderült, hogy biológia- és fizikatánári szakra összesen 22-en jelentkeztek, ez már a kormány szerint sem elégséges létszám.
Aggasztó a helyzet a köznevelésben: ősztől lehet, nem jut minden óvodai csoportra óvodapedagógus.
A PDSZ nyílt levelet intézett a miniszterelnökhöz azzal kapcsolatban, milyen változásokat szeretnének látni az oktatásügyben.
Több mint 20 ezer pedagógus vett részt a mai figyelmeztető sztrájkon a szakszervezetek előzetes becslése szerint.
Több órán át tárgyaltak a pedagógus szakszervezetek az Emmi képviselőivel többek között a kötelező munkahelyi oltásokról. Később az Emmi reagált.
Azonnali béremelést és az oktatásban dolgozók munkaterheinek csökkentését követelve közös sztrájkbizottságot alakít a PSZ és a PDSZ.
Ez a véleményük a kormány nyitási tervéről.
Digitális oktatást kér a PDSZ.
A PDSZ látszatintézkedésnek tartja a tesztelést, további óvintézkedéseket követelnek a kormánytól.
Az oktatás kritikus helyzetben van.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) elvárja a kormánytól, hogy teremtse meg a fedezetet a bérek megfelelő rendezéséhez a jövő évi költségvetésben. Szabó Zsuzsa, az érdekvédelmi szervezet vezetője a hétfői online tanévzáró sajtótájékoztatón arról is beszélt, hogy a koronavírus-járvány miatti rendkívüli helyzetben a pedagógusok aktív közreműködésének köszönhetően sikerült eredményesen zárni a tanévet.
A pedagógusok túlterheltségére és a pálya elöregedésére figyelmeztetett Szabó Zsuzsa, a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) elnöke a tömörülés pénteki budapesti tanévnyitó sajtótájékoztatóján.
Egyelőre elmarad a pedagógusok május 29-re tervezett munkabeszüntetése. A szakszervezeti elnök szerint alkotmányos jogokat is sért, hogy a tankerületek nem tárgyalnak velük a még elégséges szolgáltatásról arra hivatkozva, hogy az nem időszerű. Éppen ezért is követelik a sztrájktörvény módosítását.