Új lakásprogram: szocpol nem lesz, de emelik az állami támogatást
Bencsik János otthonteremtési és energetikai államtitkár tájékoztatása szerint szeptemberben kerülhet a kormány elé és jövőre indulhat a tízéves lakáspolitikai program - írja a Napi Gazdaság.
Ezzel párhuzamosan a lakástakarékpénztárakról szóló törvény is változik. A tervek szerint össze lehet majd vonni az egyes családtagok számláit, a pénztári tőke kihelyezhetőségi plafonját 15%-ról 75%-ra emelik, illetve vizsgálják, miként lehetne a lakás-takarékpénztári befizetések állami támogatásának értékállóságát biztosítani.
A támogatás 72 ezer forintos mértékét legutóbb egy évtizede indexálták, a kormány a ciklus közepéig ezt 100 ezer forint fölé emelné.
Várhatóan nem állítják vissza a korábbi szocpolrendszert.
A bajba jutott jelzálogadósokat kisegítő eszközkezelő alap első körben arra tesz kísérletet, hogy visszaállítsa a banki hitelt. Amennyiben ez nem sikerül, meg kell állapodni abban, hogy mekkora veszteséget vállal a bank és mennyit az állam. Az eszközkezelő nem segít mindenkin: senki sem gondolhatja azt, hogy az állam minden körülmények között kihúzza a bajból, amibe túlzott, ésszerűtlen kockázatvállalással keveredett.
2026-ban is működik a legális hiteltrükk: 0 önerővel is lakáshoz lehet jutni, de borzasztó veszélyes
A magas lakásárak miatt sok vásárlónak az önerő előteremtése jelenti a legnagyobb akadályt. Erre kínálhat megoldást a pótfedezet bevonása, amellyel akár a teljes vételár is...







