A hétvégi hardverhiba elhárítása után ismét zavartalanul működnek az elektronikus közigazgatási rendszerek.

Nem elég az élelmiszer-infláció: mit kezd a kormány a szolgáltatások folyamatos drágulásával?
A hazai infláció fő hajtóerejét jelenleg nem az élelmiszerek, hanem a szolgáltatások áremelkedése jelenti, ami februárban átlagosan 9,2 százalékos volt. A drágulás hátterében elsősorban a bérköltségek növekedése és azok fogyasztókra történő áthárítása áll- írja a 24.hu.
Miközben a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az élelmiszerárak emelkedése ellen küzd és március 17-től árrésstopot vezetett be 30 termékkategóriára, a statisztikák azt mutatják, hogy a szolgáltatási szektor áremelkedése jelenti a legnagyobb kihívást az infláció elleni küzdelemben.
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai szerint 2023 novembere óta folyamatosan a szolgáltatások szektorában mérhető a legnagyobb mértékű drágulás. Januárban az élelmiszerek 6 százalékos áremelkedésével szemben a szolgáltatások 8,5 százalékkal drágultak, februárban pedig ez az olló tovább nyílt: az élelmiszerek 7,1 százalékos drágulásával szemben a szolgáltatások átlagosan 9,2 százalékkal kerültek többe.
A KSH részletes statisztikái szerint 24 szolgáltatási kategória mutatott az átlagosnál magasabb áremelkedést. A legnagyobb drágulás a 'máshova nem sorolt egyéb szolgáltatásoknál' volt megfigyelhető (19,2 százalék), ezt követték a személyszállító járművekkel kapcsolatos egyéb szolgáltatások (16,3 százalék) és a telefonálási és telefaxszolgáltatások díjai (16 százalék).
A jelentős áremelkedés hátterében elsősorban a szolgáltatószektor sajátosságai állnak: ebben a szektorban a bérköltségek emelkedése sokkal erőteljesebben befolyásolja a teljes költségszerkezetet, mint a kereskedelem vagy az ipar esetében. A vállalkozások pedig ezeket a növekvő költségeket jellemzően beépítik áraikba, ami végső soron magasabb árszinthez vezet.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Ez Magyarország egyik legkedvezőbb vállalati hitelterméke (x)
Már igényelhető a Nemzeti Bajnokok Hitelprogram akár 30 százalék vissza nem térítendő támogatással kombinált kamatmentes kölcsöne az MFB Pont Plusz hálózatban.


