Nem elég az élelmiszer-infláció: mit kezd a kormány a szolgáltatások folyamatos drágulásával?
A hazai infláció fő hajtóerejét jelenleg nem az élelmiszerek, hanem a szolgáltatások áremelkedése jelenti, ami februárban átlagosan 9,2 százalékos volt.
A hazai infláció fő hajtóerejét jelenleg nem az élelmiszerek, hanem a szolgáltatások áremelkedése jelenti, ami februárban átlagosan 9,2 százalékos volt.
Hétfőtől életbe lépett az árréstop kormányrendelet, amelynek értelmében 30 alapélelmiszer esetében maximum 10 százalékos árrést alkalmazhatnak a nagyobb élelmiszerboltok.
Miközben Magyarországon az infláció és az élelmiszerárak emelkedése továbbra is komoly kihívást jelent.
Az intézkedés alól mentesülnek az évi egymilliárd forint nettó árbevétel alatti kiskereskedelmi vállalkozások.
2025. februárban a fogyasztói árak átlagosan 5,6%-kal haladták meg az egy évvel korábbiakat.
A kormány egyhetes ultimátumot adott a kiskereskedelmi láncoknak, hogy jelezzék szándékukat az alapvető élelmiszerek árának "önkéntes" csökkentésére.
A készételek iránti kereslet folyamatosan nő, a vásárlók több mint 12 százaléka rendszeresen választ ilyen terméket a Kifli.hu kínálatából.
A Lidl Magyarország a mai naptól csökkenti az egyik legfontosabb alapélelmiszer árát: átlagosan közel 5%-kal lesz olcsóbb a tojás.
Kijöttek a decemberi inflációs adatok, így most már arról is van képünk, hogy a 2024-es év egésze hogy alakult.
Nagyon a hónap végén jár sok magyar család, és ilyenkor szempont, hogy minél kevesebb pénzből tudjuk ellátni a családot.
A szakértők már évek óta kongatják a vészharangot, hogy a globális felmelegedésnek az egész világ mezőgazdaságában lesznek majd áldozatai.
A frissített listára főként még több édesség, snack, alkoholmentes ital, szépség- és babaápolási termék, és állateledel került.
Panaszeljárás keretében vizsgálja a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) egyes külföldön előállított élelmiszerek túlzó árazását.
A közeljövőben a fogyasztói visszajelzések alapján újabb termékekkel bővül az árufigyelő, így szabadon összeállítható és elmenthető bevásárlólista és kalkulátor is segíti majd a fogyasztókat.
Magyarországon annyira megdrágult az élelmiszer, hogy sokaknak megéri inkább átutazni Romániába.
Kötelező akciók ide vagy oda, a bevásárlást sehogy sem lehet olcsón megúszni manapság.
Továbbra is az élelmiszerekért fizetnek a leggyakrabban ezen a módon, a vásárlások gyakoriságában és értékében azonban már erőteljes volt az elmozdulás.
Most különösen érdemes olyan alapvető élelmiszereket otthon tartani, amelyekből egyszerűen főzhető egészséges menü, és nem is kerülnek egy vagyonba.
A szakértők szerint hamarosan a rizs is csatlakozhat a nehezen beszerezhető és drága ételek sorához.
2022 az infláció éve volt: 25 éve nem látott rekordot döntött meg a drágulás mértéke itthon.