Április 22-től lehet jelentkezni.
Újabb 300 magyar cég mehet tönkre: a diákoknak könnyebb lett, a vállalkozóknak nehezebb
A nyelviskolák bevételeinek 50-90 százaléka eshet ki a járvány miatti helyzetben, és a hallgatók száma is nagyjából a felére csökkent - mondta Rozgonyi Zoltán, a Nyelvtudásért Egyesület elnöke. Azok a nyelviskolák vannak nehezebb helyzetben, amelyek főleg a lakosság oktatásával foglalkoznak, a cégeknek dolgozók többségénél kisebb a kiesés. A mintegy háromszáz hazai nyelviskolából 50-100 számít nagyobbnak.
A nyelvtanfolyamok március közepén kezdtek leállni, a folyamatban lévőket pedig két-három hét alatt átterelték az online felületekre. A nagyobb szereplők gyorsabban tudtak váltani, de már a kisebbek is úrrá lettek a helyzeten. A keresletet az is befolyásolja, hogy a hallgatók az idén nyelvvizsga nélkül is megkapják a diplomájukat, emiatt néhány ezren eltűnnek a piacról - írja a Villággazdaság keddi száma.
Évente még mindig 6-8 ezer hallgató hagyja el úgy a felsőoktatást, hogy nem szerzett nyelvvizsgát, de a többség már előre tervez, és nem az államvizsga idejére hagyja a nyelvvizsgát. Tavaly 124 ezer vizsgát regisztráltak - egy diák átlagosan 1,5 vizsgát teljesít, így nagyjából 80 ezren vizsgáztak. A szakember szerint az idén tízezer alatt lesz a kieső vizsgázók száma. Több mint 70 ezer korábban - jórészt évekkel ezelőtt - végzett hallgató kapja meg nyelvvizsga nélkül a diplomáját, ők nem is voltak aktívan jelen a nyelviskolák piacán.

"5 év múlva már én fogok a helyeteken ülni" - Túl nagyot álmodott a Cápák között bátor vállalkozója?
A Cápák között című üzleti showműsor nyolcadik adása elképesztő izgalmakat tartogatott, túl sok pénzt azonban nem helyeztek ki a befektetők ez alkalommal.

Rákóczi Feri: Egy étterem újranyitása nem olyan, hogy letakarítom a port, és kirakom a nyitva táblát
A rádiós műsorvezető örül a nyitásnak, bár szerinte még mindig aggasztóak a járványügyi számok.
HR Revolution 2021


