Nincsenek jó bőrben a hazai kis- és közepes vállalkozások. Már a gazdasági válság előtt komoly gondokat okozott számukra, hogy kevés volt a tőkéjük és nemigen jutottak forráshoz. Ráadásul ezen a helyzeten a válság, majd az azt követő máig tartó bizonytalanság csak tovább rontotta. Piacaik elvesztése, a beruházások leállása, a romló fizetési fegyelem nem könnyítette tőkéhez jutási esélyeiket. Nagy kérdés, vajon ilyen nehéz időkben hogyan lehet pénzt szerezni a működés fenntartása, a cég fennmaradása érdekében?
Csodára vár a hazai kis- és középvállalati szektor. Arra, hogy a cégek életét megkeserítő válság hamarosan véget ér. Magatartásuk érthető, hiszen a válság komoly problémákat okozott az amúgy sem irigylésre méltó helyzetben lévő szektor számára. A kivitel visszaesett, és az ebből származó kiesést a belső piac sem tudta ellensúlyozni. A devizaárfolyamok elszálltak, növekvő terheket róva a devizában eladósodott cégekre. A beruházások leálltak, a fizetési fegyelem nagymértékben romlott. Mindezek a tényezők együttesen lerontották a vállalkozások eredményét, tőkevesztést vagy rosszabb esetben csődöt okozva.
Ilyen gazdasági helyzetben a vállalkozásoknak mindennél nagyobb szükségük lenne a bankok által biztosított forrásokra. Csakhogy a válság és a nyomában feltámadó bizonytalanság a pénzintézeteket is hitelezési politikájuk átgondolására késztette. Kivárnak és kétszer is meggondolják, kinek és mire adnak hitelt. Mindez azt jelenti, hogy az eddigieknél többet szeretnének megtudni leendő ügyfeleikről: mivel foglalkoznak, milyen piacokra szállítanak, pontosan miért és mire szeretnék költeni a megkapott forrást, milyen fedezet áll a hitel mögött?
Sok vállalkozásnak az a benyomása, hogy a bankok most annak a vállalkozásnak adnak hitelt, akinek erre egyébként nem is igazán lenne szüksége. Vajon tényleg így van ez? Reménytelen vállalkozás pénzt szerezni a magyar vállalkozásoknak? Mi lehet az oka annak, hogy oly sokan nem kapnak forrást a bankoktól? Meddig tarthat a tőkeínség? A pénzcentrum.hu ezekre a kérdésekre keres választ 2011. október 27. és november 4. között, a "Vállalati finanszírozás nehéz időkben" című tematikus hete alatt.
TÍZEZREKET SPÓROLHATSZ BANKVÁLTÁSSAL!
A bankszámla mindennapi életünk része. A munkabér, nyugdíj, ösztöndíj jellemzően bankszámlára érkezik. Segítségével kényelmesen intézhetjük a pénzügyeinket, akár otthonról is. Ahhoz azonban, hogy bankszámlád valóban azt nyújtsa, amire szükséged van, körültekintően kell választanod. Mielőtt kiválasztanád bankszámládat, nézz szét a Pénzcentrum megújult bankszámla kereső kalkulátorában! Állítsd be a személyes preferenciáidat, és versenyeztesd a pénzügyi szolgáltatókat, hiszen a megalapozott döntés a Te érdeked! Egy testre szabott bankszámlával a költségeken is rengeteget spórolhatsz! (x)
A fenti témával kapcsolatban olvasóink is kérdezhetnek a Citibank vállalati finanszírozási szakértőjétől! Kérdéseiket legkésőbb november 2-ig várjuk a penzcentrum@penzcentrum.hu e-mail címre!
Szinte semmi sem fejleszti olyan gyorsan és hatékonyan a legkisebbek agyát, mint a társasjáték.
Drágulnak az ingatlanok, emelkednek a hitelkamatok: ez pedig szinte egyenes út a lakhatási válsághoz. Nálunk is működhet az, ahogy az USA-ban megoldották?
A Kickstarternek és az Indiegogonak hála a közösségi finanszírozási forma évek óta világszerte népszerű és most megérkezett Magyarországra is, a Brancs formájában
Sokan alábecsülik, mennyire lényeges alaposan átgondolni, milyen vállalkozási és azzal együtt adózási formát válasszanak induló cégük számára.
- Nagy László: büszke is vagyok a srácokra
- Először egyeztetett az amerikai és az orosz vezérkari főnök a háború kitörése óta
- Magyarics Tamás: a whiskyre nem lehet alapozni egy országot
- Verstappen vagy Leclerc? Ennél most többről szólhat a spanyol futam
- Az Egyesült Államokban is felbukkant a majomhimlő
- Nagy terhet vehet le Ukrajna válláról az EP friss döntése
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


