Miközben a nyugat-európai piacon már gőzerővel száguld, itthon még csak most kezd beindulni a megújuló energiaforrások hasznosítása, így a jelenleg éppen kialakulni készülő piacon a magyar cégek igyekeznek jó helyet szerezni - írja a Világgazdaság.
A Genesis Energy Befektetési Nyrt. például 150 millió euros beruházást készül végrehajtani egy napelemgyártó üzem felépítésével. Viszont ő már nem az első, két éve a Sanyo indította el napelemek gyártását 10 millió euro befektetésével, és a nagy keresletre tekintettel azonnal elkezdték a további fejlesztéseket.
A kereslet ugyanis folyamatosan ível felfelé. Miközben 2003-ban a megújuló energiaforrások aránya mindössze 0,7 százalék volt, addig 2006-ra elérte a 4,5 százalékot. Ráadásul Európában az elmúlt évtizedekben alig fejlesztették az erőműveket, és a korábban szokásos energiahordozók aránya felszökött, a figyelem a megújuló források felé fordul.
Viszont van hátránya is a keresletnek, ugyanis például a szélerőművek építőinek akár két évet is várnia kell a megrendelt berendezések leszállítására. A Magyar Biogáz Egyesület ennek ellenére nem látja olyan fényesen a helyzetet, 2006-ban az egy főre jutó biogáz termelés tekintetében Magyarország volt az uniós országok közül az utolsó.
A melegvíz előállítására, és a fűtésrásegítésre alkalmas napkollektorok piaca viszont itt is bővül, az idén várhatón 2 400 négyzetméter napkollektort fognak értékesíteni, a tavalyi 2 000 helyett...
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


