Pasadena, Kalifornia, USA - 2014. augusztus 16.: A Rose Bowl stadion felirata a kaliforniai Pasadenában.

A FIFA valami más mozit néz: megszólaltak a klub-vb nézőszámairól

2025. június 18. 12:12

A foghíjas lelátók ellenére a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) szerint közönségsikerként értékelhető az Egyesült Államokban zajló klubvilágbajnokság.

A FIFA közleményben jelezte, hogy az első három játéknap mérkőzéseit több mint 340 ezer néző látta a helyszíneken. Kiemelkedő érdeklődés övezte a floridai nyitómeccset, amelyen az egyiptomi al-Ahli az Inter Miamival játszott gól nélküli döntetlent 60 927 szurkoló előtt, valamint a Bajnokok Ligája-győztes Paris Saint-Germain 4-0-s győzelmét az Atlético Madrid ellen Pasadénában 80 619 drukker jelenlétében.

Gianni Infantino FIFA-elnök azt mondta, a nemzetközi szövetség büszke arra az egyedülálló és multikulturális atmoszférára, valamint támogatásra, amelyet a megújított klub-vb már eddig is generált. A FIFA közlése szerint a július 13-ig tartó torna 63 mérkőzésére már majdnem 1,5 millió jegy fogyott el, a nézők több mint 130 országból érkeznek az eseményre, közülük kiemelkedő az érdeklődés az amerikai, illetve a brazil, az argentin és a mexikói szurkolók körében.

Voltak ugyanakkor olyan találkozók, amelyeket kifejezetten gyér érdeklődés övezett: a Borussia Dortmund-Fluminense összecsapást mindössze 34 736 néző tekintette meg élőben a 82,5 ezer férőhelyes East Rutherford-i MetLife-Arénában, a Bayern München kiütéses, 10-0-s sikerét az új-zélandi Auckland City felett pedig csupán 21 152 drukker követte a helyszínen.

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
A kommentkezelési szabályzatot itt találod.
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. május 1. péntek
Fülöp, Jakab
18. hét
Május 1.
A Munka ünnepe
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. május 1. 20:28
Mondd el, mit gondolsz!
Töltsd ki a kérdőívet: segíts formálni a Pénzcentrum jövőjét!
Mégsem