Az előző negyedévhez hasonlóan mindössze a válaszadók 24 százaléka állította, hogy ha elveszítené az állását, rendelkezne olyan biztosítással, amelyből pénzhez jutna.

Csak vergődnek ezek a magyar cégek: továbbra sem enyhül a munkaerőhiány, alig van szakember
A hazai KKV-k közel fele szerint a rendelkezésre álló fizikai munkaerő mennyisége és a képzettsége jelenti a legfőbb problémát – derült ki a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) április elején végzett nem reprezentatív felméréséből. A kamara kutatása arra is rámutat, hogy a probléma leginkább a szakképzett fizikai munkaerő területén jelentkezik.
BKIK kérdőívét kitöltő több mint 300 vállalkozást arról kérdezték, hogy hol látnak az építőiparban és a kapcsolódó ágazatokban szakemberhiányt. A felmérés tanúsága szerint az építőipari szektorban tevékenykedő vállalkozásoknak mintegy 42%-ánál van tartósan betöltetlen pozíció. Ezekre a munkahelyekre általánosságban hónapokig nem találnak szakembert. A legfőbb problémát a megfelelő mennyiségű és képzettségű szakember hiánya, illetve a felkínált bérek nagysága jelenti és leginkább szakképzett fizikai munkásokból van hiány. Közülük ácsot és kőművest a legnehezebb találni: ez a probléma nagyjából minden tizenötödik cégnél jelentkezik. Villanyszerelő alkalmazása pedig kb. minden huszadik vállalkozásnak jelent kihívást.
A BKIK kutatásának eredményét az ÉVOSZ szintén áprilisi, 400 cég véleményét összefoglaló felmérése is alátámasztja. A tagszervezetek piaci helyzetértékelése szerint a megfelelő számú és szakértelmű szakmunkás hiánya a cégek többségénél komoly problémát okoz a megrendelések teljesítésében.
A magyar munkaerőpiacon a munkaerőhiány több ágazatban is általános problémának mondható. Ez az építőiparban pedig olyan mértékű, hogy a piacon a jelenlegi kapacitásigények mellett további 100 ezer embert is tudnánk alkalmazni. A szektorban ugyanakkor a munkaerő megtartása is kihívások elé állítja a cégeket: felerősödött ugyanis a keletről nyugatra irányuló munkaerő-áramlás, így már egy nemzetközi méretű munkaerőpiacon kell versenyezni, tehát ma már a szakmunkások bérének emelésével is számolnia kell a cégeknek
– mondta el Koji László, a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara alelnöke. Az április elején tartott Constuma építőipari szakkiállításon a BKIK standján közel 700 látogató fordult meg. A körükben végzett felmérés tanulságait a kamara képzési programjaiba, valamint pályaorientációs tevékenységébe is beépíti, hogy azokat még inkább a piaci igényekhez igazíthassa.

Így vágja át a magyar dolgozókat a saját főnökük: kevesen tudják, hogy így teljesen ingyen gürcölnek
Ha munkaügyekről, munkajogi ismeretekről van szó, mi, magyarok nem állunk éppen a helyzet magaslatán.
Hivatalosan is elindította befektetési kampányát a Brancs közösségi piactér, amely rekordérdeklődéssel zárta az előregisztrációs kampányát.
Év végén két újabb izgalmas kampány ért el kiemelkedő sikereket a Brancs piacterén.
Most viszont bemutatunk 3 olyan projektet, amikről valószínűleg sokat fogunk még hallani 2023-ban!
A könyv szerzőjét, Zubreczki Dávidot kérdeztük a balatoni fejlesztésekről, a városnézésről, építészetről és hogy mitől lenne élhetőbb Budapest. Interjú.
- Gergely István: lesznek még olyan jól csengő nevek, mint Kásásé vagy Benedeké
- Megvan, miért történt a nepáli légi tragédia
- Elküldték a korábbi sikeredzőt az Albától
- Magyar mentőcsapat Törökországban: most minden perc számít
- Begőzölt a videójátékoktól, rátámadt munkatársnőjére, életfogytiglant kapott
- Gáztól és alkoholtól mámorosan rendőrökre támadt
Digital Transformation 2023
Sustainable Tech 2023
Biztosítás 2023


