30 °C Budapest

Idén kevesebb végrehajtás indult

2016. május 2. 09:00

Mintegy 80 ezerrel kevesebb végrehajtás indult, és 110 ezerrel kevesebb inkasszót bocsátott ki az adóhatóság az első negyedévben, mint tavaly ugyanebben az időszakban - írja a Magyar Idők.


A Feketelista.hu néhány napja a Nemzeti Adó- és Vámhivatalra (NAV) hivatkozva tette közzé, hogy a hatóság március 28. és 31. között 64 milliárd forint hátralékot szedett be, közel annyit, mint amennyit a lap információi szerint a megelőző három hónapban összesen sikerült. A NAV teljes hátralékállománya ugyanezen adatok alapján az év elejétől március 28-ig 88 milliárd forinttal csökkent, az azt követő négy napban pedig 119 milliárd forinttal. A megkérdezett adószakértők úgy gondolják, hogy ez lehetetlen, csúsztatáson alapulhatnak a számok.

A NAV belső ügyeit jól ismerő források szerint sosem látott mélypontra zuhantak az átszervezett hatóság végrehajtási bevételei. Biztos információk vannak arról, hogy 2016-ban csaknem 25 milliárd forinttal kevesebb folyt be az államkasszába, mint tavaly ugyanebben az időszakban. A működő vállalkozások tartozása 15 százalékkal nőtt, a behajtásra váró hátralékállomány meghaladta az 500 milliárd forintot, a behajthatatlan tartozás pedig további 1857 milliárd forintot tett ki.

A források szerint a NAV megalakulása óta ennyire kevés bevétele nem származott az államkasszának a végrehajtásból.

NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
legacykft  |  2026.07.17 16:13
Az előző írásomban Robert Kegan munkásságán keresztül arról írtam, hogy a vezetők nem egyszerűen dön...
hrdoktor  |  2026.07.08 07:32
Ön is evett már olyankor, amikor nem is volt éhes, és csak az unalmán vagy a rosszkedvén, esetleg a...
laskainelli  |  2026.06.29 15:40
Mindannyian vágyunk a biztonságra, a szeretetre és arra, hogy érvényesítsenek minket. Vannak azonban...
coachco  |  2026.05.05 20:26
Izgalmas téma az 1989-es rendszerváltás. Azért is, mert sokan a mostanit is annak reméljük. [...] B...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
NAPTÁR
Tovább
2026. július 28. kedd
Szabolcs
31. hét
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. július 28. 12:34