9 °C Budapest

Idén eddig 1600 pert indítottak a NAV ellen

MTI
2013. október 24. 10:03

Az idén szeptember végéig 1636 pert kezdeményeztek adózók az adóhatóság ellen, 57 milliárd forint értékre - írta a Magyar Nemzet.

A lap csütörtöki számában a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) tájékoztatása alapján az idén a perelt összeg jóval meghaladj a tavalyit, amikor az egész évben összesen 2102 pert indítottak az adóhatóság ellen, 50 milliárd forint értékben. Az idei növekedésben szerepet játszik, hogy egy cég önmagában 12 milliárd forintos eljárást indított, vitatva a NAV ilyen mértékű adóelmaradásról szóló határozatát.

Az ügyek felét indították gazdálkodó szervezetek, főként áfa-visszaigénylési ügyekben, míg a másik felét magánszemélyek, akik leggyakrabban a vagyonosodási vizsgálatokkal és az ingatlanszerzéskor kirótt illeték összegével kapcsolatban fordultak bírósághoz.

A NAV tájékoztatása szerint az idei ügyek mintegy 70 százalékában adott a bíróság igazat az adóhatóságnak.

NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
hrdoktor  |  2025.03.20 11:18
Ülőmunkát végzők számára készült videósorozatunk következő részében a derék és az alsó végtagok átmo...
vezetoi-coaching  |  2025.03.17 18:53
kovacstunde  |  2025.03.15 13:05
Sokat beszélgettem édesapámmal, közeledvén 90. életévéhez tudtuk, hogy már nem sok időt tölt a földi...
laskainelli  |  2025.03.15 10:44
Volt már olyan, hogy reggel felébredtél, és egyszerűen semmi kedved nem volt nekiállni a napnak? Min...
perfekt  |  2025.03.12 15:40
A mesterséges intelligencia (AI) már nem csupán egy futurisztikus technológia – itt van velünk, és e...
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. március 21. péntek
Benedek
12. hét
Március 21.
Az erdők világnapja
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Green Transition & ESG 2025
A Green Transition & ESG egy gyakorlatorientált konferencia
AI in Business 2025
Az AI-boom még nemhogy nem csengett le, hanem még csak most jön a java
Biztosítás 2025
A magyar biztosítási piac újabb kihívásokkal és lehetőségekkel néz szembe 2025-ben
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2024. december 9. 10:33