Vége a jó világnak! Elmozdult a lakáshitelek árazása a padlóról

MTI
2018. július 2. 08:30

Megnőttek az elmúlt hetekben a bankok által kínált lakáshitelek kamatai a pénzpiaci kamatok emelkedése miatt - írja a Világgazdaság.

Finanszírozást keresel? A Pénzcentrum lakáshitel kalkulátorával a magyar bankok lakossági hiteltermékeit hasonlíthatod össze, legyen szó lakásvásárlásról, építkezésről, felújításról, vagy épp szabad felhasználású jelzáloghitelről. Találd meg Te is a számodra legjobb konstrukciót!

A változó kamatozású hitelek átlagkamata már év eleje óta egyre magasabb, ám az elmúlt hetekben sok bank a fix konstrukciók esetében is emelt.

  • Az OTP-nél június közepétől 30 bázisponttal nőttek a változó kamatozású lakáshitelek kamatai a Fix20 kivételével.
  • Az Oberbanknál a lejáratig fix kamatos hitelek kamata öt év futamidőnél 0,58, tíz évnél 0,62 százalékponttal nőtt az elmúlt hónapban.
  • A Sberbank június 11-étől emelt.
  • A Takarék Kereskedelmi Banknál az ötös MFL (minősített fogyasztóbarát lakáshitel) teljes hiteldíjmutatója 4,43 százalékról 4,86 százalékra, a tízesé 5,4-ről 6,09 százalékra erősödött. 
  • Nőttek a kamatok továbbá az Ersténél, az MKB-nál, a Budapest Banknál, a CIB-nél is.
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
Kasza Elliott-tal  |  2026. május 31. 18:36
Osztalékot vágott az egyik cégem, és bár számítottam rá, mégis szarul esett. Valamint, és most ennek...
Holdblog  |  2026. május 31. 10:00
Úgy tűnik, a leköszönő kormány beleszámította a költségvetés összerakásába a távozásuk okozta eufóri...
MEDIA1  |  2026. május 30. 16:46
A Sajtószakszervezet, az Európai Újságírók Szövetsége (EFJ) és a Magyar Szakszervezeti Szövetség is...
Összkép  |  2026. május 30. 12:38
A mély elemzések, a világunk megértetésére törekvő erőfeszítések nem divatosak. Kevés helyen tálunk...
NAPTÁR
Tovább
2026. május 31. vasárnap
Angéla, Petronella
22. hét
Május 31.
Hősök napja
Május 31.
Szentháromság
Május 31.
A Testvérek Napja
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?