A Gondosóra egy ingyenesen igényelhető segélyhívó okosóra, amely elsősorban az idősebb korosztály biztonságát szolgálja. Hogy működik? Ennek jártunk most részletesen utána. Lássuk!

A Magyar Cetelem Bank nevében ismételten adathalász telefonhívásokkal támadnak csalók- adta ki a figyelmeztetést a bank. Az adathalász kísérletek, csalások célja, hogy az elkövetők olyan adatokat csaljanak ki gyanútlan személyektől, amelyeket felhasználva hozzáférhetnek a csalás elszenvedőjének pénzéhez.
A Magyar Cetelem Bank nevében ismételten adathalász telefonhívásokkal támadnak csalók. Az adathalász kísérletek, csalások célja, hogy az elkövetők olyan adatokat csaljanak ki gyanútlan személyektől, amelyeket felhasználva hozzáférhetnek a csalás elszenvedőjének pénzéhez.
Mit tehetünk, hogy ne váljunk ilyen csalás áldozatává?
- Kezeljük óvatosan, fenntartással a kéretlen telefonhívásokat!
- Gyanús telefonhívás esetén semmiképpen ne adjunk meg személyes adatokat, és azonnal szakítsuk meg a beszélgetést!
- Ha a kijelzett telefonszám valóban a bank ügyfélszolgálati telefonszáma, az sem garancia arra, hogy tényleg onnan jön a megkeresés. Annak ellenőrzésére, hogy az illető valóban az, akinek mondja magát, keressük meg a hívó szervezet telefonszámát (a szervezet weboldalán vagy egyszerű online kereséssel), és lépjünk vele kapcsolatba közvetlenül!
- Az ellenőrzéshez ne használjuk a hívó által megadott telefonszámot! Minden esetben kizárólag csak a Bankunk honlapján található telefonszámot használjuk.
- A csalók az interneten könnyen megszerezhetik az alapvető információkat rólunk vagy a vállalatról, amelynek dolgozunk, például a közösségimédia-profilok felhasználásával. Nem bízhat meg a hívóban csak azért, mert ő ismeri ezeket az adatokat.
- Ha hitelesnek gondoljuk a telefonhívást, akkor is kérjünk keresztazonosítást! Ennek során a feltett kérdésekre (például anyja születési neve) a válaszok egyik felét az intézmény ügyintézője adja meg, a válaszok másik felét pedig mi magunk.
- Soha ne adjuk meg a betéti vagy hitelkártyája PIN-kódját, CVV-kódját, online banki jelszavát vagy egyszer használható, második hitelesítési kódot. A bankok sosem kérik ezeket az információkat!
- Soha ne telepítsünk mások kérésére programot számítógépünkre vagy telefonunkra! A csalók sokszor vírusvédelmi megoldásnak beállítva, álcázva próbálják rávenni áldozatukat arra, hogy visszaéléshez használható programot telepítsenek. A Bank sosem kéri ilyen programok telepítését.
- Soha ne utaljunk pénzt telefonon érkező kérésre. Egy bank sosem kér ilyet.
- A csalási szándékú hívásokat azonnal jelentsük a Bankunk felé!

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Berobbant a grillszezon: mutatjuk, mik lesznek az idei újdonságok
Egzotikus ízek is megjelentek a PENNY kínálatában.


