16 °C Budapest

Romlik a hangulat, a forint mégis stabil

2009. április 7. 13:30

A reggeli gyengélkedés után zuhanásba kapcsolt a forint, az euróval szembeni jegyzések megközelítették a 300-as szintet, majd kissé megnyugodott a kereskedés. Alapvetően továbbra is a külföldi befektetői hangulat a meghatározó a forint mozgására. A hangulat a déli órákra már egyértelműen romlást mutat, a forint mégsem gyengült újból. Az Európai Központi Bank tegnap esti jelzése, miszerint megfontolná a nem eurózóna-tagok állampapírjainak fedezetként való elfogadását, sem a deviza-, sem az állampapírok másodpiacán nem okozott érdemi pozitív piaci reakciókat.

2009.04.07 09:51
Jöhet a fellélegzés a magyar piacokon? - Az EKB megfontolja


13:30

A vezető nyugat-európai részvényindexek, illetve a határidős amerikai indexek is csökkenést jeleznek, miközben a dollár és a japán jen erősödik az euróval szemben. A romló külpiaci befektetői hangulat mellett a forint nemhogy tovább gyengülne az euróval szemben, hanem visszaerősödött a délelőtti "botlás" után. A jegyzések 296.50-297 körül stabilizálódtak. A lengyel zloty és a cseh korona is korrigálta délelőtti gyengülését, azaz nemcsak a forint "állja a sarat" a romló külpiaci hangulatban.

A tovább erősödő dollár miatt azonban az USD/HUF jegyzések már 224-ig emelkedtek a reggeli 220-ról, illetve a tegnap délutáni 216-217-ről. Egy svájci frankért most mintegy 195.5 forintot kell adni a bankközi piacon, míg tegnap délelőtt 192 körül is jártak a jegyzések.

10:26

Az elmúlt fél órában a 298-as szint körül stabilizálódott a forint euróval szembeni árfolyama, míg egy dollárért mintegy 223 forintot, egy svájci frankért 196.5 forintot kérnek a bankközi piacon.

A dollár, a japán jen és a svájci frank erősödése, illetve erős szinten maradása mellett meglepő volt számomra a reggeli 294-295 körüli euróárfolyam, majd a "nem túl fényes" ipari termelési adat után a gyengüléssel kapcsolatos várakozásom be is következett - mondta a Portfolio.hu-nak Marton András. Az OTP Bank devizakereskedője szerint túl vagyunk már a forint felértékelődési hullámának csúcsán (tegnap 292-ig süllyedtek a jegyzések), és bármikor benne van a levegőben, hogy ismét hármassal kezdődjön a kurzus. Ezt elsősorban a nemzetközi befektetői hangulat határozza majd meg - tette hozzá.

Az Európai Központi Bank tegnap esti jelzése, miszerint megfontolná a nem eurózóna-tagok állampapírjainak fedezetként való elfogadását, elméletileg pozitív hír lenne a forintnak, de ne feledjük el, hogy már masszív erősödés van mögöttünk a 310 feletti szintekről, miközben alapvetően semmi nem változott strukturálisan - fejtette ki álláspontját egy devizapiaci szakértő.

9:43

A reggel még 294-295 körül mozgó EUR/HUF kurzus 9 óra körülre 296-ig, majd röviddel ezelőttre 299-ig ugrott, miközben a nemzetközi részvénypiaci hangulat stabil, nem indokolna ilyen intenzív forintesést, és a dollár is stabilan mozog az euróval szemben. 9:43-kor 297.50 körül járt a kurzus a bankközi piacon.

A régiós devizáknál is látszik a gyengélkedés kezdete: a zloty euróval szembeni jegyzései a reggeli 4.45 körülről 4.50-ig emelkedtek mostanra (kb. 1%-os zloty gyengülés).

A forint gyengülése összefügghet a 9 órakor megjelent, igen gyenge helyzetképet mutató ipari termelési statisztikával.

2009.04.07 09:31
Tovább zuhant a szakadékba a magyar ipari termelés

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

8:38

A tegnapi, a romló külpiaci környezet ellenére fennmaradt erős forintpozíció ma reggel gyorsan "olvadni" kezdett, az euróval szembeni jegyzések 295 fölé emelkedtek.

A kockázatkerülés fokozódása nyomán a dollár tegnap jelentősen erősödött az euróval szemben és este az amerikai részvénypiacok is enyhe csökkenéssel zártak. Ma reggel ez már múlófélben van, a német DAX-index enyhe pluszban nyithat.

2009.04.07 08:04
Megbotlottak a bikák Amerikában

2009.04.06 17:21
Kitartóan erős a forint - 294-nél az euró

A tegnapi lendületes forinterősödés nyomán a reggeli 295-296 körüli euróval szembeni jegyzések napközben egészen 292-ig, két hónapja nem látott mélységbe süllyedtek (forintcsúcs), de délután 5 órakor is 294 körül jártak. Este újra 295 körül járt a kereskedés, majd a ma reggeli első jegyzések 294 körülről 296-ig emelkedtek vissza.

Keresi tehát helyét a forint. A 292-300 közötti sáv piacbefolyásoló hírek hiányában, illetve viszonylag kedvező nemzetközi hangulat mellett feltehetően meg tudja tartani a kereskedés rövid távon.

2009.04.07 08:15
Devizahitelesek: forró lehet az idei nyár

Egy dollárért ma reggel a tegnap késő délutánra is jellemző 220-221 körüli, míg egy svájci frankért 194-194.5 forintot kell adni.

Ma a reggel 9 órakor megjelenő előzetes magyar februári ipari termelési adat, illetve a délután 5 órakor napvilágot látó márciusi államháztzartási gyorsjelentés lehet érdekes befektetői szempontból.

PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2025. május 22. 14:42
Nem jelent meg a Szuverenitásvédelmi Hivatal annak a pernek az első tárgyalásán, amelyet az Átlátszó...
Holdblog  |  2025. május 22. 09:00
Adóoptimalizálás, folyamatosan finomított szabályozás, és ezt kísérő heves viták - sok szó esik ezek...
Bankmonitor  |  2025. május 21. 16:09
Közeleg a jó idő, egyre többen kezdik tervezni a nyaralást. A K&H felmérése alapján már az is ki...
MNB Intézet  |  2025. május 21. 10:23
Blogunkon hét és fél éve jelentetünk meg rendszeresen gazdasági, pénzügyi témájú posztokat. Jubileum...
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. május 22. csütörtök
Júlia, Rita
21. hét
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2025. május 22. 18:33