Idő előtt le kellett zárni a munkahelyi képzést támogató kiírást, mivel a keretösszegből elvileg támogatható 400 projekt helyett 850 pályázatot nyújtottak be május 26-áig. Július 25-ig mindenkit értesítenek az eredményekről - írja a Világgazdaság.
A május elején meghirdetett Humánerőforrás-fejlesztés operatív program (HEFOP) pályázatai igazi slágernek számítottak a vállalkozások körében. Az összes eddiginél több, 21 ezer fő képzésére igényeltek támogatást, sőt akad olyan projekt, amely több mint 200 fő képzésére irányulna.
Az összes támogatási igény ezzel túl is lépte a keretet, több mint 2 milliárd forinttal. A legnagyobb érdeklődés Közép-Magyarországon mutatkozott, innen érkezett a pályázatok fele.
A pályázatok többségét mikro és kisvállalkozások nyújtották be, azonban a közepes cégek átlagosan nagyobb összegeket igényeltek projektenként, mint a nagyvállalatok.
A hatóság szerint legkésőbb július 25-ig minden pályázót értesítenek az eredményekről.
Durva drágulás jöhet a hiteleknél: keményen ráfázhat minden magyar, ha ezt meglépik a végrehajtókkal
Az interjúban szó esik a végrehajtási költségek összetételéről, a munkabérből történő levonások szabályairól.







