Szinte nincs olyan magyar háztartás, ahol ne érzékelnék a növekvő infláció negatív hatásait: mindössze a megkérdezettek 2%-a mondta, hogy nem változott az anyagi helyzete.

A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezethez (OECD) tartozó országokban a fogyasztói árnövekedés éves szinten átlagosan 10,7 százalékra gyorsult októberben a szeptemberi 10,5 százalék után. Októberben a 38 OECD-ország közül 18-ban regisztráltak kétszámjegyű inflációt a szeptemberi 19 után. Októberben a legmagasabb, 20 százalékot meghaladó rátát Észtországban, Magyarországon, Lettországban, Litvániába és Törökországban mérték.
Az OECD-ben az élelmiszer- és energiaköltség nélkül számított fogyasztói árak (maginfláció) szeptemberhez hasonlóan, 7,6 százalékkal emelkedtek októberben. Az energiaár növekedése már a negyedik egymást követő hónapban mérséklődött októberben, amikor 28,1 százalék volt éves szinten a szeptemberi 28,8 százalékot és az augusztusi 30,2 százalékot követően. Az élelmiszerárak emelkedése ugyanakkor 1974 májusa óta legnagyobb mértékű, 16,1 százalék volt a szeptemberi 15,3 százalék és az augusztusi 15 százalék után.
Októberben a G7-országok inflációja átlagosan 7,8 százalékra emelkedett a szeptemberi 7,7 százalékról, miközben a G20 országaiban 9,5 százalékon stagnált. Az eurózónában az uniós összehasonlítási célokra kalkulált harmonizált fogyasztói árindex (HICP) 10,6 százalékra nőtt a szeptemberi 9,9 százalékról, az élelmiszer- és energiaárak nélkül számított fogyasztói árak emelkedése pedig 4,8 százalékról 5 százalékra gyorsult októberben. Az Európai Unió statisztikai hivatalának előzetes adatai szerint a HICP-index növekedési üteme novemberben 10 százalékra lassult.
Hivatalosan is elindította befektetési kampányát a Brancs közösségi piactér, amely rekordérdeklődéssel zárta az előregisztrációs kampányát.
Év végén két újabb izgalmas kampány ért el kiemelkedő sikereket a Brancs piacterén.
Most viszont bemutatunk 3 olyan projektet, amikről valószínűleg sokat fogunk még hallani 2023-ban!
A könyv szerzőjét, Zubreczki Dávidot kérdeztük a balatoni fejlesztésekről, a városnézésről, építészetről és hogy mitől lenne élhetőbb Budapest. Interjú.
-
Alapanyagtól a vásárlóig: így áll a fenntarthatósághoz a piacvezető kiskerlánc
A Lidl Magyarország a környezettudatosság mellett érvel.
-
Visszatér a korábbi slágertermék: újra elérhető tőke- és hozamvédett befektetési alap a piacon
Fenntartható élelmiszergazdaság és energetika felpörgése akár 20 százalék hozamot is adhat 5 év alatt az OTP-nél.
-
Újra eljött a bankbetétek ideje?
Már 10 százalék feletti lekötött betét is van a piacon – a MagNet értékelte a helyzetet.
- Lovári és eszperantó, bezuhant a nyelvvizsgázók száma
- A halálból hozta vissza pár napos gyerekét egy apa
- Akkumulátorgyár: botrányba fulladt a közmeghallgatás Nyíregyházán
- Sokkoló részleteket árult el a Norvégiába szökött Wagner-zsoldos
- Az életfogytiglannál is súlyosabb büntetést kért az ügyészség VV Fanni támadójára
- Novák Katalin: ha nem is virul, de él a visegrádi csoport
Digital Transformation 2023
Sustainable Tech 2023
Biztosítás 2023


