A magyar Országgyűlés április 29-én elfogadta azt a törvényt, amely megtiltja az energiaitalok értékesítését 18 éven aluliak számára.

Hajdú-Bihar után Győr-Moson-Sopron megyében vezetik be az ügyeleti új rendszert az egészségügyben. Az átalakítással kapcsolatban az egészségügyi szakembereknek vannak aggályaik, akár a betegbiztonságot is veszélyeztetheti az átállás - írja a Népszava.
„Megkezdődik az új, egységes ügyeleti rendszer bevezetése, elsőként Hajdú-Bihar vármegyében, februártól” – jelentette be tegnap az Országos Mentőszolgálat (OMSZ). Hajdú-Biharban tesztelték eredetileg is az új rendszert és a pilot programot eleve csak január végéig hosszabbították meg. A lap úgy tudja: már márciustól jön a következő váltás, Győr-Moson-Sopron megyében. A nyugati országrész háziorvosait már tájékoztatták a várható változásokról: márciustól a korábbi 14 ügyeleti pont helyett 7 járásközpontban lesz az OMSZ által működtetett ügyeleti központ „integrálva a háziorvosi ügyeleti rendelővel”. A mentőszolgálat ügyeleti pontján szolgálatot teljesítő szakemberek receptet nem írhatnak, gyógyszerelésről pedig egyeztetniük kell az orvosi ügyeletet ellátó szakemberrel.
A lap által megkérdezett háziorvos szerint óriási ellátásbiztonsági kockázat, hogy a körzetéhez tartozó 2800 ember nappali ellátását követően a „meghosszabbított rendelés” során több tízezer olyan ember jöhet hozzá, akiknek nem ismeri a kórelőzményét. Az adott beteg pedig vagy emlékszik a saját ellátási eseményeire vagy nem.
A január elsejétől hatályos jogszabály alapján alapos átalakítás előtt áll a háziorvosi ellátás, a lakosság által most még elérhető ügyeleti pontok mintegy harmada megszűnik. A jövőben országosan 81 járásnak lenne összesen 102 ügyeleti központja és lesz olyan járás, ahol nem lesz ügyeleti pont. Eddig 40 ezer lakosra jutott egy orvos, az új rendszerre való átállással hétköznaponként 90 ezernek, hétvégén 60 ezernek lenne egy felső fokú végzettségű ellátója. A leggyakoribb kifogás a komoly betegbiztonsági kockázat az aprófalvas megyékben.
A győr-soproni háziorvosi tájékoztatón az is elhangzott, hogy a szakorvosok hétköznap óránként 9 ezer, hétvégén 11 ezer forintot számlázhatnak. Az általános orvosoknak ugyanezért a munkáért hétköznap 7 ezer, a hétvégén óránként 9 ezer forintos díjazás jár. A magasan képzett úgynevezett (APN) szakemberek óradíja 5500 és 7500 forint, a mentőtisztek ugyanazon munkáért 5000 illetve 7000 forintot kaphatnak. A szakdolgozók óradíja 2900-3500 forint lehet.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Egy jó szörp titka: így lett a házi receptből sikeres vállalkozás
A semmiből indulva vált országosan ismert prémium márkává a Mayer szörp.
-
Az energiatárolás ideje eljött – Az Ön cége készen áll rá? (x)
Az energiatárolás ma már nem opció, hanem versenyelőny. A PV Napenergia szakértelemmel és jogosultsággal segít megvalósítani.
-
A zsalupiac, mint a nagyberuházások trendmutatója (x)
A nagyberuházásokon használt zsaluk forgalma jól mutatja a piaci trendeket. A Meva dunakeszi regionális logisztikai központja a nyugat-európai kivitelezőket is kiszolgálja.
Portfolio Gen Z Fest 2025


