A változást sokan ellenzik.
Te sem akarsz 27 milliós számlát kapni? Akkor ezt intézd el, mielőtt útnak indulsz
Az elmúlt sí- és utazási szezonban összesen közel 12 millió forint kártérítést fizetett az érintetteknek az egyik legnagyobb magyar biztosító. A legnagyobb kiadás egy olaszországi balesethez köthető, a sérült ellátása több mint 3 millió forintba került. A biztosító összesítése szerint télen a sípályák mellett egyre többen utaznak a téli időszakban is Thaiföldre, ha pedig ott történik a baleset és soron kívül, mentőrepülővel kell Magyarországra hozni a sérültet, annak a költsége meghaladhatja akár a 27 millió forintot is. Szakértők szerint egyre tudatosabbak a magyar turisták, többen kötnek utasbiztosítást a külföldi utak előtt, amelyek átlagos díja tavaly 6 775 forintot tett ki.
Egy-egy utasbiztosítási káreseményre átlagosan 192 ezer forintot - 600 eurót - fizetett a K&H Biztosító a decembertől március elejéig tartó téli utazási- és síszezonban. Összesen pedig közel 12 millió forintra rúg a teljes kárösszeg - derül ki a Társaság előzetes összesítéséből, amelyben még egyelőre becsült összegek szerepelnek. A legtöbb baleset Ausztriában volt, összesen 109 káresemény történt a szomszédos ország sípályáin, ahol baleset esetén könnyen többmilliósra rúghat a számla.
Az egyik ausztriai baleset során alkarcsont-törést szenvedett a magyar síelő. A sérültet helikopter vitte az ausztriai állami kórházba. Bár azonnali műtétre nem volt szükség, utasként autóval utazhatott haza, a helikopteres mentés és a kórházi ellátás így is összesen 5220 euróba, azaz 1,67 millió forintba került. A legnagyobb kárösszeg egy olaszországi balesethez kötődik: a felvonóból kilépéskor esett el a síelő, aki lábtörést szenvedett. A sípálya közelében magánkórház volt elérhető távolságban, ahol kétnapos vizsgálatot követően megállapították, hogy törése mellett mindhárom térdszalagja sérült, ezért azonnali műtétre került sor, csak ezt követően utazhatott haza utastársaival, egyébként a műtét miatt feltett lábbal. Összesen közel 10 ezer euróra rúgott az egészségügyi ellátás költsége, azaz meghaladta a 3 millió forintot.
A biztosítótársaság szakemberei szerint télen is egyre többen utaznak nyaralni, többek között Thaiföldre és a környező távol-keleti országokba, amelyeknél egy-egy baleset kiemelkedő költséggel járhat. Példaként említették, hogy amennyiben a sérült hazautaztatása nem oldható meg az eredetileg foglalt repülővel vagy repülőjegy-módosítással, akkor mentőrepülőre van szükség. Ez azonban igen drága mulatság: 86 ezer euró, ami több mint 27 millió forintos tétel. Ezekből is látható, hogy
A tapasztalatok szerint az elmúlt években óvatosabbak lettek a külföldre tartó magyarok, többen kötöttek utasbiztosítást. A hivatalos jegybanki adatok szerint 2018-ban az magyarországi biztosítók utasbiztosításból származó díjbevétele 13,6 milliárd forintra rúgott, ami 25 százalékkal haladta meg a 2017-es szintet és 37 százalékkal a 2016-ban elért díjbevételt.
A szorongás nem alaptalan, hiszen Magyarország évek óta rosszul szerepel a rákkal kapcsolatos halálozási listákon.
Akár esküvő, akár születésnap, a magyarok imádnak ajándékozni. Ajándékot pedig egyre többen online vásárolnának.
Az alig egy hónapja indult első hazai közösségi piactéren már meg is vannak az első sikeres projektek.
A pénzügyi szakértők most elmondták, milyen tippekkel spórolhatunk.
-
Videó: ennyivel olcsóbb, ha nem a balatoni büfében vásárolsz, hanem a boltban
Megnéztük, milyen árak vannak a parton, és mennyibe kerül egy hamburger, ha magunk készítjük.
-
Hogy lehet bankszámlát nyitni egy szelfivel? Mutatjuk
A Gránit Bank szolgáltatását már több ezer ügyfél vette igénybe.
- Vizes-vb: ötméteresekkel dőlt el a vízilabdadöntő
- Ferenc pápa: legyen béke már! – a nap hírei
- Ukrán közlés: „kivonultunk Liszicsanszkból”
- Rapport Richárd elleni remijével lett Magnus Carlsen vb-kihívója az orosz
- Presidenté a 100. Galopp Magyar Derby
- Nagy tűz a túzokrezervátumban és Egek térségében is
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


