Megszólalt a polgármester a szegedi BYD-gyárról: az első időszakban érkezni fognak kínai munkavállalók is
Hatalmas siker, hogy Szegeden épülhet fel a kínai BYD autógyár, teljes a politikai konszenzus az ügyben - ezt mondta a polgármester.
Hatalmas siker, hogy Szegeden épülhet fel a kínai BYD autógyár, teljes a politikai konszenzus az ügyben - ezt mondta a polgármester.
A polgármester szerint egy fekete autóval is üldözték több településen át szegény állatot.
Elloptak egy pónilovat az adácsi betlehemből. Az állatot pár faluval odébb találták meg egy udvarban, azóta visszavitték Adácsra.
Rimóc polgármestere fokozott óvatosságra szólította fel a környék természetjáróit, miután rimóci vadászok a Szarka-völgy környékén medvével találkoztak.
Növényvédőszer mosódott Akasztón az ivóvízbe, ami miatt tegnap óta csak a lajtos kocsiból hozott vízből lehet főzni és inni, aminek a fejadagja napi 3 liter víz.
December 4-éig kell bezárnia a Ruszwurm Cukrászdának, amit a jelek szerint a Korona Cukrászda is követhet záros határidőn belül.
Erzsébetváros mostantól tiltaná az éjjel-nappali dohányboltokban az alkoholárusítást este 10 urán.
Négy évre ítélték Siklósnagyfalu polgármesterét, aki szerencsejátékokra költötte el a falu pénzét. A vád szerint a férfi csaknem 42 millió forintot sikkasztott el az önkormányzattól.
Egyelőre nem tudnak arról az érintett kistelepülések polgármesterei, hogy újabb vasútbezárások jönnének. Többen úgy nyilatkoztak, vonat nélkül nem működne a falu.
Szigetszenmiklóson a koreaiai akkumulátorüzemben egy robbanás miatt márciusban két dolgozó halt.
A polgármester szerint a város túlcsordult, állandóak a dugók, nincs elég hely az óvodákban, iskolákban, sorok kígyóznak a szakrendeléseken, és a vízszolgáltatás bírja már.
A százezres város kórházában ugyanis jelenleg sem intenzív osztály, sem traumatológia nincs. Hétvégére bezár a szülészet és a gyermekosztály is.
Jó esetben valóban látványosság a lombkoronasétány, amelyre van példa szép számmal Magyarországon is. A Pénzcentrum most ezek közül szemezgetett.
Pápa polgármestere szerint itt az idő, hogy a leszármazottakra háruljon a költségek oroszlánrésze.
Bár a legtöbb vidéki fürdő nehezített pályán élte túl a Covid időszakát, és még csak most fordulna nyereségesre a működése, de akadt köztük néhány top hely, ahol a decemberi és a januári forgalom az energiaválság ellenére is növekedést mutatott.
Nyíregyházán és Hódmezővásárhelyen is takarékossági intézkedéseket szavazott meg az önkormányzat.
Régi óvodát, illetve a polgárőrség telephelyét is igénybe vehetik melegedőnek azok, akik nem képesek felfűteni az otthonukat.
A fűtési szezon végéig a szomszéd településre kell iskolába járnia húsz alsós diáknak Nógrádkövesden, aminek sem a gyerekek, sem a szülők nem örülnek.
A polgármester szerint sokan nem tudják, hogy ez szabálysértés, ezért figyelemfelhívásnak is szánták az akciót.
A megemelkedett rezsiszámlák miatt egyre többen fordulnak az önkormányzatokhoz segélyért.