Indul a tanév, több mint 15 ezer tanár hiányzik: tényleg katonák tanítják majd a magyar diákokat?
Durván egy hét múlva indul az iskola, de a pedagógushiány továbbra is aggasztó mértékben érinti a magyar oktatást.
Durván egy hét múlva indul az iskola, de a pedagógushiány továbbra is aggasztó mértékben érinti a magyar oktatást.
Nemcsak igazgatók terén, hanem pedagógusok terén is hiány van, várhatóan a probléma az új tanév kezdetéig sem fog megoldódni.
Augusztus 1-jén megkezdődik annak a 13 millió tankönyvnek a kiszállítása az iskolákba, amelyek a Könyvtárellátó Nonprofit Kft. (KELLO) üllői raktárában várakoznak jelenleg.
Az idén bevezetett értékelő rendszer kötelezővé teszi a pedagógusok számára, hogy egyedi célkitűzéseket fogalmazzanak meg az év elején.
A tankerület vezetése a keresetlevél átvétele után gyorsan és együttműködően reagált, így peren kívüli megállapodás született.
A kormány szerint a diákok már nem figyelnek eléggé az órákon az okostelefonok miatt.
Az ország történelemtanárával Balatoni Józseffel, azaz Jocó bácsival beszélgettünk.
A fiatalkorú gyanúsított tizenegy centiméter pengehosszúságú konyhakést vett elő a táskájából, és a nyelvén húzogatta.
Mi a teendő, ha valóban olyan rosszul sikerült az érettségi, hogy emiatt nem kerül be valaki a leginkább áhított szakra? Csak nyugalom, semmi sincs veszve!
Rövid időn belül 15-20 százalékkal csökkentek a bevételek pedagógus-szakszervezeteknél egy törvényi tiltás miatt.
A közoktatásban dolgozó pedagógusok kb. 5 százaléka nyugdíjas, az idős tanárok száma egy tanév alatt majdnem 45 százalékkal nőtt.
Az oktatáskutatók szerint megfelelő előkészítés után szükség lenne a szétaprózott iskolarendszer átalakítására.
A közoktatásban dolgozó pedagógusok béremelésével olyan helyzet alakulhat ki, hogy egy pályakezdő középiskolai tanár többet kereshet, mint egy évtizedek óta tanító egyetemi tanár.
Már több mint 700 iskolaőr állt szolgálatba a magyar iskolákban, és van is dolguk bőven.
Elérkezhetett az idő, hogy a kormány kistelepülési „miniiskolákat” zárjon be, a tervez szerint mintegy 60 intézményre kerülhet lakat.
Alsós tanító is beosztható egészen nyolcadikig az iskolákban, a rendeletet ezért át kellett írni.
Alig kétezer új tanár lépett ki a munkaerőpiacra, vagyis csak a negyedük fejezte be a képzést tavaly - ez derül ki az új adatokból.
A tanárképzést öt éve elkezdők java része nem helyezkedett el tavaly ősszel, egyre súlyosabban fenyeget a pedagógushiány.
2024-ben több ponton is megváltozik az érettségi, leginkább a magyar, illetve természettudományos tárgyaknál lesz ez számottevő.
A megélhetési válság miatt egy pénzügyi szakértő azt javasolja, hogy az idei évben a szülők ne vegyenek ajándékot a tanároknak.