Selective focus shooting on hand of Businessman giving pen to Partnership to sign contract agreement in document

Itt a döntés: biztosítókban szerezhet tulajdonrészt a magyar állam

MTI
2022. február 17. 08:30

Döntött a kormány,  Magyarország és a Vienna Insurance Group várható szerződéskötése után a magyar állam tulajdont szerezhet a magyar AEGON társaságokban és az UNION Vienna Insurance Group Biztosító Zrt.-ben - közölte a Pénzügyminisztérium szerdán.

A két biztosító részesedése együttesen közel 20 százalék a hazai biztosítási piacon, éves díjbevételük 240 milliárd forint, így a két cég együtt piacvezetővé válik a szektorban. A tárgyalások eredményes lezárása után a magyar állam 45 százalékos tulajdont szerezhet a hazai biztosítási szektor két meghatározó szereplőjében - áll a közleményben.

A vásárlással kapcsolatos egyetértési megállapodást tavaly decemberben írta alá Magyarország és a Vienna Insurance Group, a magyar kormány mostani döntésével a felek közelebb kerültek a szerződés megkötéséhez.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2025. december 12. 12:02
A 4iG Csoport szerint nem igaz, amit Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő állított a 4iG M...
Holdblog  |  2025. december 12. 09:38
Korábban írtam arról egy igen hosszú anyagot arról, hogy kik azok a szereplők különböző kontinenseke...
ChikansPlanet  |  2025. december 12. 09:16
Egy új tanulmány szerint a nanoműtrágyák segíthetnek a gazdáknak csökkenteni a környezeti károkat an...
KonyhaKontrolling  |  2025. december 12. 07:45
Sok befektető gondolkozik azon, hogy jobb-e ingatlanba fektetni, vagy inkább egy tőzsdei befektetési...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 12. péntek
Gabriella
50. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?