4 °C Budapest

Elképesztő, mekkora károkat okozott a vihar: ennyi pénzt fizethet a biztosító

Pénzcentrum
2020. február 7. 19:29

A kétszázmillió forintot is megközelíti a viharkárok mértéke az egyik biztosító adatai szerint. A keddi és szerdai frontátvonulást követő szélsőséges időjárás leginkább Pest megye, Budapest és Győr-Moson Sopron megye területén okozott jelentős károkat.

Eddig 2190 kárbejelentés érkezett az elmúlt két nap viharai után, a legtöbb, csaknem 400 eset a leginkább érintett Pest Megyéből, Budapest területéről és Győr-Moson Sopron megyéből érkezett az Aegon Biztosítóhoz. A szakemberek szerint azonban ez a szám lényegesen magasabb lesz, elérheti akár a 3500-at is. A legtöbb kárt a szélvihar és a csapadék miatti beázás okozta, de a különböző tárgyak ledőlése is jó néhány káreseményért felelős. A biztosító adatai szerint kedden az összes bejelentett kár harmada, míg szerdán kétharmada történt.

Az Aegon-hoz eddig bejelentett károk mintegy negyede esetében már megtörtént a szemle, de a biztosító számára kiemelt prioritás a viharkárok mielőbbi szemléje, majd a kárügyek gyors kifizetése, hiszen ebben a téli időszakban ez a szokásosnál is fontosabb a biztosítottak számára. A frontátvonulásokat követő szélsőséges időjárási jelenségek közepette fontos az elővigyázatosság: az autókkal nem tanácsos a fák, állványok vagy bármilyen más mobil felépítmény közelében parkolni. A házak udvarain a könnyen mozdítható tárgyakat szélvédett, vagy zárt helyen tanácsos tárolni. A viharkárokat célszerű azonnal bejelenteni, hogy a biztosító a lehető leggyorsabban meg tudja téríteni az időjárás okozta kárt - írják.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
Kasza Elliott-tal  |  2026. február 22. 16:53
Átnézem időnként, melyik osztalékrészvényt - amiket nem tartásra, hanem kereskedésre vettem - mikor...
iO Charts  |  2026. február 22. 10:01
Miről szól a Piaci Impulzus rovat? Nem tudom, tisztában vagytok-e vele, de egy alapos fundamentális...
MEDIA1  |  2026. február 21. 14:45
Az Orbán-kormány egyik reklámszpotjával találkozott az RTL-en csütörtökről péntekre virradó éjszaka...
Holdblog  |  2026. február 21. 10:15
Ha meg akarsz védeni egy települést, a fal csak a második legjobb megoldás - a legjobb egy jó mély,...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. február 22. vasárnap
Gerzson
8. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. február 22. 16:09
RETAIL DAY 2026
Mi a túlélés – és a profit – valódi titka? A legkisebb webshopoktól az üzletláncokig mindenki választ kap.
Kihagyom