Sorra regulázza a legnagyobb webáruházakat a Gazdasági Versenyhivatal (GVH).
A szülők augusztusi, a szükséges taneszközökről történő iskolai tájékoztatását követően látványosan megnövekedett az iskolai termék-forgalom. A legkeresettebbek eddig a füzetek és a füzetborítók voltak.
A szülők augusztusi, a szükséges taneszközökről történő iskolai tájékoztatását követően látványosan megnövekedik az Interspar áruházak iskolai termék-forgalma, augusztus 20-a után az iskolakezdésig pedig megnégyszereződik. A boltokban ráadásul a fokozott kereslet, illetve az újabb vásárlói igények megjelenések okán sok, magasabb árfekvésű termék is megtalálható - írja közleményéban a Spar
Az iskolai termékek közül tavaly a legkeresettebbek a füzetek és a füzetborítók voltak, melyek a forgalom egyharmadát tették ki. Jelentős igény mutatkozott a rajzeszközök és rajzpapírok, valamint a tan- és iskolaszerek iránt is. Nagyságrendben hasonló mértékben keresték a vásárlók a tolltartókat, illetve a tollakat és tollbetéteket.
Különleges termékek érkeznek a Lidl, Tesco, Penny áruházaiba: ilyen akció csak egyszer van egy évben
Alig pár hét, és itt a sulikezdés. Ezt a boltok is tudják, úgyhogy nagyüzemben tolják az iskolakezdési akciókat.
-
Vásárlás közben is tehetsz egy jó ügyért – ma kezdődik az Adni Öröm! tanszergyűjtő akció (x)
Az iskolakezdés sokunk számára az új füzetek illatát és a frissen megtöltött tolltartót idézi fel. Vannak azonban családok, ahol ez az időszak inkább a számolgatásról és a lemondásokról szól.







