Hatalmas bírságot szabott az Európai Bizottság (EB) öt cégre, amelyek hat éven keresztül titkos tárgyalásokon egyeztek meg a mesterséges gumi áráról.
A teljes büntetés 519 millió euró, vagyis 133 milliárd forint. Ennek több mint felét, 272 millió eurót az olasz Eni csoportnak kell kifizetnie, az angol-holland Shell-csoport büntetése pedig 161 millió euró.
Az amerikai Dow-csoport büntetésének csaknem felét elengedték, mert együttműködött az unió vizsgálóival.
A bizottság a kartell egyik tagja, a német Bayer-csoport vallomása alapján indította a vizsgálatot. Azonban a besúgó Bayert is megbüntették, 204 millió euróra, ám az uniós szabályok szerint a cég bírságát elengedték.
A vizsgálat megállapította, hogy az öt cég vezetői 1996 és 2002 között rendszeresen találkoztak európai fővárosokban, megállapodtak az árakról és információt cseréltek a nagy ügyfelekről.

Mégse ment ki a divatból a borravaló? Úgy jattolnak a magyarok a futároknak, mintha nem lenne holnap
A legtöbben már megelőlegezve, a kiszállítás előtt adnak és a rendelésszámokhoz arányosan Budapesten kapják a legtöbb borravalót a futárok.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


